UWAGA!

O karierze nie tylko przy stoliku

 
Elbląg, O karierze nie tylko przy stoliku
fot. nadesłana

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który przebiega pod hasłem ogólnopolskim „Nowe wyzwania na rynku pracy” 19 października w Zespole Szkół w Rychlikach odbyły się uroczyste obchody VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach.

W gronie zaproszonych znaleźli się również uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół: Zespołu Szkół z Dzierzgonia, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, Gimnazjum Nr 1 z Pasłęka.
       Wydarzenie zorganizowano w formie studia telewizyjnego poprowadziła studentka dziennikarstwa Agnieszka Pawowicz oraz Marianna Mazur. Szkolny Zespół Wokalny pod kierunkiem Ewy Maciejewskiej zaprezentował utwory z repertuaru Bajm, Blue Cafe oraz Natalii Szreder.
       Z dużym zainteresowaniem przysłuchiwano się wystąpieniom gości, którzy opowiadali o kolejnych szczeblach swojej kariery, o determinacji w dążeniu do celu, przeciwnościach losu oraz trudzie, uporze i efektach swojej pracy…pasji oraz szczęściu, które też się przydaje. Ciekawym elementem uroczystości był występ dwóch elbląskich artystów jazzowych Szymona Zuehlke oraz Artura Olewniczaka, którzy w duecie na instrumentach dętych zagrali blusowy utwór Theloniousa Monka –Blue Monk.
       Przysłowiową wisienką na torcie był fragment filmu z występu elbląskiego chóru Cantata, w którym dziennikarka Agnieszka Pawowicz perfekcyjnie zaśpiewała partię solową utworu Cykady na Cykladach. Brawom nie było końca. Okazało się, że prowadząca uroczystość jest przykładem młodej ambitnej osoby, której w życiu towarzyszą pasje i praca, a ich celem jest osiągnięcie kariery artystycznej.
       Zaangażowanie ZS w Rychlikach w projekt OTK nie jest przypadkowe i wiąże się z realizacją celów edukacyjno-wychowawczych, które mają zachęcić uczniów do poznania historii ludzi, którzy przez swój upór i chęć pracy nad sobą stali się funkcjonariuszami publicznymi, właścicielami firm i pracodawcami w regionie oraz rozbudzić wśród nich chęci do traktowania obowiązków szkolnych jako warunku i wstępu do realizowania marzeń i planów…być może uda się im stanąć na progu kariery i nie zmarnować swojej szansy. Goście zaproszeni na tę uroczystość są tego przykładem.
      
Zespół Szkół w Rychlikach
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama