UWAGA!

Odszkodowania za przejęte grunty

Budowa drogi krajowej nr 7 wciąż trwa. Skarb Państwa, w myśl obowiązujących przepisów prawnych, przejmuje nieruchomości przeznaczone pod budowę drogi, za które właścicielom gruntów winien jest przyznać odszkodowania.

W tym roku wydano 78 decyzji odszkodowawczych za nieruchomości przejęte pod budowę drogi na odcinku Kalsk (Pasłęk) - Miłomłyn.
       W 2009 roku prowadzone były prace budowlane na odcinku Olsztynek - Nidzica wraz z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi krajowej nr 51. Właścicielom nieruchomości przyznano wówczas 141 odszkodowań.
       Decyzje odszkodowawcze wydane zostały na podstawie przepisów zawartych w ustawie o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami.
      
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • motto rządu i dupokracji w tym popier. .. kraju jest takie:ZABRAĆ BIEDNYM*szaremu obywatelowi, by nie miał niczego*A DAĆ BOGATYM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RP.kraj kwadratowych jaj(2010-11-05)
 • Bredzisz facet bez sensu. Odszkodowania za przejęte grunty każdy otrzyma, chyba, że nie chce. Co do logistyki postępowania to rzeczywiście mogą być problemy, ale tu winna jest Dyrekcja Dróg, która nie umie sprostać temu zadaniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-11-05)
 • MiejscowyAborygen-Ja bredzę bez sensu ?No chlopie, tu sie z tym z Tobą NIE ZGODZE. Zobacz co chwile rząd odbiera obywatelom różne przywileje. Mamy TYLKO robic na nierobow, urzędasów, polityków, a oni w zamian nam szarym obywatelom " w prezencie " podwyżki, vatu, likwidacja becikowego itp. itd. I to jest POLSKA demokracja ?A g. .. no prawda 1
 • Dpobrze mówi, dlaczego wywłaszczenie, a nie kupno ziemi od właścicieli? Proste, bo żeby kupić, trzeba się porozumieć, co do ceny. A żeby wywłaszczyć to juz nie i teoretycznie za grosze, w świetle prawa można coś, co jest warte na wolnym rynku kilkanaście tysięcy mieć, za ułamek tej ceny.
 • Synkowie lub parafianie a może towarzysze- trochę nauki w dziedzinie nieruchomości by wam się zdało a i elementy prawa tudzież. Zachowujecie się jak przysłowiowe ćwoki spod znaku czerwonego i czarnego, które z widocznych oznak ignoranctwa i infantylizmu czynią cnotę. Nie wstyd wam? Do nauki. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-11-06)
 • i dobrze. Chcę w końcu jeździć pięknymi autostradami itd. Bierzmy przykład z Chorwacji-dobro ogółu jest ważniejsze niż jednostki, autostrady, tunele w ciągu trzech lat. zulus
Reklama