UWAGA!

Teraz ja - Ogniście zakręcona młodzież

Elbląg, Ogniście zakręcona młodzież

Ignis Fatuus to elbląska grupa kuglarsko-teatralna. Należą do niej młodzi ludzie, którzy mają dosyć oryginalne zainteresowania - uczniowie elbląskich szkół średnich oraz studenci. Łącznie grupa liczy dziesięciu członków stałych, ale często współpracuje z osobami spoza grupy.

Grupa Ignis Fatuus działa już od roku. Ignis Fatuus oznacza po łacinie „błędny ognik”. Ta nazwa idealnie do tych ludzi pasuje, ponieważ ich pasje są niecodzienne. Tańczą z ogniem, chodzą na szczudłach, żonglują, rozbawiają ludzi. Czasami są tajemniczymi władcami ognia, czasami milczącymi mimami, czasami mrocznymi wiedźmami, a czasami kolorowymi wariatami, którzy bawią się z dziećmi.
     Skąd pomysł na takie a nie inne działanie? Zaczęło się to, kiedy dwa lata temu Stowarzyszenie Elbląg Europa zorganizowało warsztaty, na które przyjechał chłopak z Łodzi, zajmujący się firedancingiem i żonglerką. Wtedy zakochali się w tańcu z ogniem, zarówno w jego magii, pięknie, jak i nutce adrenaliny, jaką czuje się podczas igrania z prawdziwym żywiołem. Rok temu postanowili założyć grupę, by móc poczuć radość tworzenia czegoś własnego. Z pomocą przyjaciół ze Stowarzyszenie Elbląg Europa napisali projekt o dotację i otrzymali prawie 2 tysiące euro na zorganizowanie warsztatów kuglarsko-teatralnych, imprezy, którą nazwali Świętem Głupców oraz zakup niezbędnego sprzętu i materiałów.
     Dzięki projektowi poznali wielu ludzi o podobnych zainteresowaniach, również spoza Elbląga. Od tamtej pory współpracują z grupa teatralną Ego z Gronowa Elbląskiego oraz grupą kuglarską Clamor z Malborka. Umiejętności, które zdobyli podczas warsztatów, wykorzystują do różnych działań promujących ich grupę, a także aktywność wśród elbląskiej młodzieży. Mają już na swoim koncie występy na różnych imprezach w Elblągu i poza nim - Tczewie, Malborku, Fromborku, Kwidzynie, Tolkmicku, Gronowie Elbląskim, Markusach, Krzewsku, Nartach. Dzięki temu nie tylko są znani, ale też coraz bardziej profesjonalni.
     Ich celem jest nie tylko prezentowanie sztuki, ale również pokazanie elblążanom, że trzeba cieszyć się z życia i wychodzić częściej z domów. Są również idealnym przykładem na to, że marzenia się spełniają. Oni już znaleźli swoją życiową pasję. Może teraz czas na Ciebie? Wystarczy pomysł, pozytywne podejście i przede wszystkim dużo chęci.
     Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Ignis Fatuus albo obejrzeć zdjęcia, to zapraszam na www.ignisfatuus.flusso.pl.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 12
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.8 23 6

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • pozdrawiam zakreconych fatusiaków; ] - cetuja
 • michaela89 To jest piękny przykład na to, że młodzież potrafi sama realizować swoje inicjatywy i potrafi zrobic coś więcej niż tylko stanie pod sklepem z piwem w ręku. Nic tylko brać pryzkład z Ignis i działać!!!!! Pozdrawiam Ignis i Basiu gratuluje dobrego artykułu; ))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michaela89(2007-11-14)
 • I tak trzymać ! :-) Serdecznie polecam tych zakręconych ludzików, na urozmaicenie wszelkiego rodzaju imprez plenerowych i nie tylko. Plują ogniem, machaja ogniem, "jedzą ogień", robią z nim to co przecietny człowiek zrobić nie potrafi. Bardzo dobry przykład na to że jak się chce to można zagospodarować sobie każdą wolną chwilę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Homzicuss Pospolituss(2007-11-14)
 • Chyba w każdej epoce żyli i byli kuglarze. Zazwyczaj ludzie wrażliwi, inteligentni, często niepogodzeni z z brutalną rzeczywistością. I od wieków na jarmarki z kugalarzmi przychodziły tłumy, by cieszyć się z owych kuglarskich sztuczek. Widziałem grupę na kilku imprezach i tak naprawdę można ich pokochać jeżeli nie za same sztuczki to za ich realizację własnych pasji i poczucie i radość z jaką robią, to co robią. Pozdrawiam ich serdecznie
 • ciesze sie ze jest taki pozytywny odbiór tego co robimy:) dziękuję za miłe komentarze i oceny do mojego artykułu pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych ludków :D
 • WojŁawrynowicz Basiu tak trzymać!!! Jestem dumny ze miałem przyjemność pracować z wami. Mam nadzieje ze to dopiero początek drogi sukcesów. Pasja + praca = sukces. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-11-16)
Reklama