UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Opłatek Pojednania

Elbląg, (fot ppor. Anna Pęzioł)
(fot ppor. Anna Pęzioł)

W niedzielę 20 stycznia dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wiesław Michnowicz uczestniczył - na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Lwowa, Wilna, Grodna i Ziemi Wołyńskiej - w XVI Opłatku Pojednania - informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ.

W uroczystości uczestniczył też wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, senatorowie i posłowie ziemi elbląskiej oraz przedstawiciele władz administracyjnych naszego miasta a także przedstawiciele życia gospodarczego i społecznego naszego regionu. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w katedrze św. Mikołaja, gdzie bezpośrednio po mszy nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej kresowianom - ofiarom totalitaryzmu stalinowskiego i hitlerowskiego.
     Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego zebrali się w Atrium Hotelu Gromada. Dowódca 16 PDZ generał Wiesław Michnowicz został tam uhonorowany „Złotą Odznaką Zasłużonego Członka Towarzystwa Miłośników Lwowa” a także odznaką za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Jak powiedział:
     „to wielkie wyróżnienie dotyczy wszystkich poprzednich Dowódców 16 PDZ oraz żołnierzy naszej dywizji, którzy współpracują z organizacjami i środowiskami kombatanckimi naszego miasta i regionu. I zawsze na pomoc i życzliwość wojska i 16 PDZ organizacje mogą liczyć zarówno w Elblągu jak i w miastach, w których nasze jednostki stacjonują.”
     Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia noworoczne.
     

 


     Mówi Jerzy Julian Szewczyński przewodniczący Towarzystwa Miłośników Lwowa, Wilna, Grodna i Ziemi Wołyńskiej w Elblągu:

(oprac. PD)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • kto z kim sie pojednał. .. ???Polacy z Polakami??? czy był ktoś np z UPA?
  • Nie bede komentowac wypowiedzi przedmowcy, bo szkoda na to czasu i slow, widac, ze. .. .. nic nie zrozumial, on tak jak "czterej pancerni i pies"-puszczali wroga wolno! TAK TRZYMAJ -BEZ!!- i tak "przekazuj historie potomnym!
  • Interesuje się historią, także tych z Wołynia, Podola, Lwowa, Wilna, Grodna, Borysławia, Harbina, Nancy, Westwalii, a mordowanie bezbronnych ludzi budzi moja odrazę i sprzeciw. Fakt upamiętnienia tych co się już nie upomną jest godny utrwalenia i pamięci. Ale, takie uroczystości w interesie, ,PRO PUBLIKO BONO, ,. .. nie mogą byc w wymowie jednostronne. Sądzę iż Towarzystwo Przyjaciół Wilna, Grodna, Lwowa będzie o tym aspekcie bardzo bolesnej historii nie zapominac. .. .. efektem jak sadzę winno byc stworzenie w ludziach przekonania iż nie walczymy przeciw sobie lecz o coś wspólnego, z czego jesteśmy dumni i czego będziemy strzec. Co jest naszą przyszłością i naszym domem. W obecnym czasie znowu zaczynamy się dzielic na tych co ze słusznej opcji pochodzą itd. .. .Nie mam nic przeciw odznaczaniu i odznaczonym, ale pozostaje mi cień niepewności. .. .
Reklama