UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

 
Elbląg, Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych
Reklama

Z uwagi na przewidywany wzmożony ruch na cmentarze już od soboty, 22 października planowane jest wzmocnienie komunikacji, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica.

22 – 28 października
       Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
       Od godz. 9 do ok. godz. 16  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:
       - na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
       - na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
       Ponadto od 24 do 28 października, od godz. 9 do ok. godz. 13  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii nr 11, z al. Odrodzenia przez obie pętle przy cm. Dębica.
      
       29 - 31 października

       Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów dla danego dnia. Autobusy oznaczone literami A, C, H będą kursowały tylko na dolną (nową) pętlę przy cm Dębica, natomiast autobusy na liniach nr  6 , 11, 31, 27 będą kursowały tylko do górnej (starej) pętli przy cm. Dębica, przy czym autobusy oznaczone numerami, jadące w kierunku miasta, w miarę możliwości będą przejeżdżały przez pętlę dolną.
       Od godz. 9 do ok. godz. 16:30  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:
       na linii nr 6 (dodatkowe kursy tylko 29 i 30 października);
       na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
       na linii 11 – z al. Odrodzenia do cm Dębica;
       na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
       na linii nr 27 – (tylko 29 i 30 października) z al. Odrodzenia, Ogólną, Fromborską, Królewiecką, Kościuszki i Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm. Dębica;
       na linii  nr  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką  i Fromborską;
       na linii H, po trasie: Ogólna – Konopnickiej - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza - Grunwaldzka -Grottgera – cm. Dębica;
       powrót po trasie: Dębica – Grottgera - Grunwaldzka – Mickiewicza – Kościuszki – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Nowowiejska – Dąbka – Konopnickiej – Niepodległości – Legionów – Ogólna (pętla);
      
       1 listopada
       Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone literami oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do dolnej pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone numerami tylko do górnej pętli przy cm. Dębica.
       Do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
       A – (od godz. 8 do ok. godz. 18) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla dolna;
       B - (od godz. 8 do ok. godz. 16) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
       pętla dolna;
       C – (od godz. 8 do ok. godz. 19) po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla dolna;
       H - (od godz. 8 do ok. godz. 19) ul. Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka - Grottgera – Dębica, pętla dolna;
       27 - (od godz. 8 do ok. godz. 19) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górna;
       40 - (od godz. 9 do ok. godz. 16) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górna.
       Ponadto we wtorek, 1 listopada od godz. 8 do ok. godz. 17 (według rozkładu sobotniego) w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.
       Od godz. 8 do ok. godz. 19 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.
      
       Uwaga!
       1 listopada autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską. Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu. Ponadto 1 listopada autobusy linii nr 6, od godz. 8 do ok. 19 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.
       1 listopada od godz. 8 do ok. 19 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8 do ok. 17 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej. Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.
       Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, od 29 października do 1 listopada przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.
       1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską. Ponadto informujemy, że 1 listopada na obu pętlach przy cm. Dębica prowadzona będzie sprzedaż biletów jednorazowych.
      
       środa, 2 listopada
       Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów na dzień roboczy. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica. Od godz. 9 do ok. 16  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
       - na linii  nr  31 i linii H przez obie pętle przy cm. Dębica;
       - na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
       - na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).
      
       Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych, w tym biletów weekendowych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko. Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronach www.mobilet.pl i www.skycash.com.
       Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.
      
Michał Górecki, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama