UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Organizacje społeczne mają moc

 
Elbląg, Organizacje społeczne mają moc
Fot. ngo.pl

Zdrowie, sport, kultura – to zaledwie kilka dziedzin życia, w których obecne są stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie. Słowem, na każdy kroku spotkasz społeczników, którzy po prostu działają. Dzisiaj, 27 lutego, mają swoje święto!

W Polsce aktywnie działa ponad 100 tysięcy organizacji społecznych, czyli stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, federacji itp. (inaczej zwanych organizacjami pozarządowymi czy obywatelskimi). Warto też wiedzieć, że istnieje około 50 tysięcy innych podmiotów, które można zaliczyć do szeroko rozumianej sfery społecznej. Są to m.in. związki zawodowe, spółdzielnie socjalne, organizacje pracodawców, koła gospodyń wiejskich oraz instytucje kościelne.
       - Po raz piąty obchodzimy Dzień Organizacji Społecznych – mówi Justyna Duks, koordynator Centrum Organizacji Pozarządowych. – W samym Elblągu działa około 300 organizacji pozarządowych, w powiecie elbląskim jest ich ponad 200. Śmiało mogę powiedzieć, że spotykam na swojej drodze osoby, które z pasją oddają się temu, co lubią i jest to dla nich ważne.
       Od lat działalność organizacji pozarządowych wspomaga Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
       - Wśród nas są aktywni członkowie wielu stowarzyszeń, wolontariatu czy ekonomii społecznej. Bazując na wspólnym doświadczeniu możemy skutecznie wspierać innych – podkreśla Arkadiusz Jachimowicz, prezes ESWIP. - Działamy także projektowo wychodząc naprzeciw potrzebom XXI wieku, m.in. przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu, pobudzamy do aktywności, pomagamy we współpracy z biznesem.
       Elbląg, ulica Jaszczurczego 17 – to adres, który często odwiedzają przedstawiciele stowarzyszeń szukając pomocy w sprawach prawnych czy projektowych. Tutaj, zupełnie bezpłatnie, można uzyskać m.in. wsparcie przy zakładaniu stowarzyszeń czy fundacji oraz dowiedzieć się o bieżących możliwościach dofinansowania działalności organizacji pozarządowych lub zwyczajnie skorzystać z sali spotkań oraz sprzętu biurowego.
      
Sylwia Warzechowska, ESWiP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama