UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oświadczenie Klubu Forum Młodych PiS w Elblągu

 
Elbląg, Rafał Traks, Forum Mlodych PiS
Rafał Traks, Forum Mlodych PiS (fot. AD)

Z niepokojem przyjęliśmy fakt, iż podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Elblągu 14 lutego głosami radnych PO i SLD przyjęto projekt uchwały zakładający wydzierżawienie i faktyczną likwidację Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach w terminie do 31 sierpnia 2012 r.

Ośrodek ten finansowany przez elbląski samorząd, a de facto z kieszeni elbląskich podatników od końca lat 90., służył dzieciom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Odbywały się tam pobyty dzieci i młodych ludzi na koloniach zimowych, letnich, wyjazdy klasowe połączone z zajęciami dydaktycznymi a także międzynarodowe wymiany młodzieżowe pomiędzy uczniami elbląskich szkół, a ich zagranicznymi odpowiednikami z miast partnerskich, między innymi z niemieckiego Leer.
       Było to miejsce, gdzie za darmo lub za symboliczną opłatą dzieci z elbląskich szkół mogły spędzać swój wolny czas na łonie natury w bardzo atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i bardzo dobrych warunkach pobytowych. Wiele roczników młodych ludzi, którzy ukończyli szkołę, z sentymentem wspomina to miejsce. Należy dodać, że rokrocznie liczba chętnych przekraczała możliwości zakwaterowania w ośrodku.
       Tym bardziej dziwi decyzja elbląskich urzędników i cichej koalicji radnych PO oraz SLD, głosujących za przyjęciem projektu uchwały i odrzucających wnioski opozycji o wyłączenie tego głosowania z punktu obrad.
       Argumentacja Ratusza słowami Pani Prezydent Kluge mówiąca o tym, że ośrodek stracił w oczach uczniów i rodziców na atrakcyjności oraz, że utrzymanie obiektu wielokrotnie przewyższa jego dochodowość, nie jest dla nas żadną argumentacją i mija się z prawdą.
       Celem ośrodka jest zapewnienie działań dydaktycznych dla dzieci w terenie, a także promowanie zasad ekologii wśród młodzieży oraz wypoczynek. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym Miasto jest odpowiedzialne za utrzymywanie gminnych obiektów i urządzeń, w tym budynków dydaktycznych. Należy się zastanowić, w jaki sposób można pokryć stratę ośrodka, aby nie pójść, tak jak zrobili to włodarze miasta, na przysłowiową „łatwiznę”.
       Jeżeli przyjąć, że mamy do czynienia z niżem demograficznym, elbląski samorząd powinien podjąć rozmowy z innymi ościennymi gminami i wziąć na barki wspólne prowadzenie tej placówki, np. z gminą Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański czy z Trójmiastem. Pieniądze na pokrycie kosztów można przeznaczyć poprzez oszczędności na zbędnych, naszym zdaniem, remontach prezydenckich gabinetów w ratuszu, budynku dawnej sali ślubów czy realizacji przetargu na kupno dwóch nowych służbowych aut dla Prezydenta Miasta, które w tym roku, pomimo fatalnej sytuacji budżetowej i blisko 49 proc. długu samorządu, nie są aż tak pilnie potrzebne.
       Jesteśmy przeciwni łataniu dziurawego budżetu miasta kosztem najbiedniejszych oraz dzieci i młodzieży, dla których często jedyną atrakcją w trakcie roku szkolnego jest tego typu wyjazd. Obawiamy się, że w ubożejącym Elblągu nie będzie stać rodziców na zapewnienie wyprawek dla dzieci jadących do tego typu ośrodków na południu Polski. Jesteśmy zaniepokojeni również faktem, że Pani Prezydent Kluge do tej pory nie przedstawiła żadnej alternatywnej oferty wyjazdów dla dzieci.
       Utrzymujemy wrażenie, że rządząca w Elblągu Platforma Obywatelska wspierana po cichu przez Sojuszu Lewicy Demokratycznej odwróciła się od potrzeb mieszkańców naszego miasta, nie realizuje ich podstawowych potrzeb, a za jedyne słuszne argumenty przyjmuje tylko te związane z czynnikami finansowymi.
      
Członkowie Klubu Forum Młodych PiS w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zakład o stówę że czynniki finansowe też mają w d. .. , jak po samochodach i gabinetach widać
 • Nie ma słow na to co nasi samorządowcy wyrabiają!!! Nie jestem zwolennikiem PiS-u, ale z tym apelem zgadzam się w 100- procentach. Sama byłam i bardzo miło wpsominam tam spedzony czas. Rozumien argumenty Pana Nowaczyka, że jest kryzys i trzeba szukać oszczedności, ale nie wolno pozwolić na rujnowanie czegoś, co jest pożyteczne dla naszych dzieci. Wydaje mi się że Prezydent przed wyborami mówił o tym, że Elbląg ma być miastem dla Ludzi!! Dzisiaj widzę, że łatwo się mówi, zresztą ze stadionem jest też nieźle. Szkoda, że Pan Nowaczyk nie powie jak Premier o Reformie emerytalnej, tu cytuje, ,Gdybym powiedział o reformie przed wyborami, to Platforma nie wygrała by wyborów". Ta sama szkoła Panie Nowczyk!!!!! Zapomnij Pan o moim głosie przy nastepnym głosowniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zszokowany(2012-02-24)
 • PO kolei PO wszystko pozamyka, powysprzedaje czy poniszczy. Łącznie z narodem.
 • Co to za ustrojstwo i kogo to?
 • A podwyżka czynszów "MŁODA RADO" to temat zamieciony pod dywan ?Lepiej tego nie ruszać bo "smierdzi", nie?No to macie tu , SKANDAL W ELBLĄGU:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na dzień dobry(2012-02-24)
 • To teraz czekamy na jakią apel młodych z PO:)
 • następny mądry bijący piane, miałki tekst nic nie wnoszący do sprawy bez konkretów i realnych pomysłów. Do redakcji: ileż można czytać o tym samym publikujcie świeże sprawy a nie odgrzewajcie ciągle tego samego kotleta. Takie artykuły z pogranicza bloga i forum niech sobie prowadzą na swoich stronach.
 • Klubowicze Forum Młodych PiS weźcie wy się lepiej za naukę i uczciwą pracę bo moim zdaniem zostać politykiem to iść po najniższej linii oporu
 • na edukację i inwestycję w dzieci nie ma pieniędzy, na Port i Modrzewinę do których miasto dopłaca miliony są pieniądze. zanim owe relikty rozwoju elbląga zaczną przynosić realne korzyści dla Nas mieszkańców, to te niechciane dzieci opuszczą to miasto, które o nich nie dba i nic mu nie zawdzięczają. .. ..
 • marne Pis'owskie chwyty PR'owe. Podlapali temat od Palikota i mysla ze poprawia swoje notowania. Wymyslcie cos nowego, a nie podpinacie sie pod innych :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jaruzelski(2012-02-24)
 • OBUDZIŁEŚ SIĘ WŁAŚNIE? Nie wiedziałeś jaki jest porządek obrad sesji? człowieku przestań bić pianę. Gdzie byłeś 14 lutego? Na sesji trzeba było wyrazić swój niepokój, a nie teraz. .. .z choinki się urwał?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ale to już było(2012-02-24)
 • Rozsądny, choć pisowski głos w dyskusji. Mam podobne odczucia. Pobyt dzieci - przecież, co roku, innego rocznika, to szansa dla tych biedniejszych na kontakt z naturą i wyjazd nad morze, może pierwszy w ich życiu. Popytajcie nauczycieli. .. jak super zorganizowane były zajęcia i jakie wartości edukcyjne, socjalne i integracyjne ma taki tygodniowy pobyt w grupie, jak otwiera dzieci na otaczający je świat zupełnie inny niż komputerowa rzeczywistość, a nawet potrafi je ( dzieci) na kilka dni tak samo zafascynować. .. Bezcenne.
Reklama