UWAGA!

Pamięci Andrzeja Minkiewicza

 
Elbląg, Nestorzy elbląskiego sportu uhonorowali Andrzeja Minkiewicza
Nestorzy elbląskiego sportu uhonorowali Andrzeja Minkiewicza (fot. Michał Skroboszewski)

"Wieloletniemu żarliwemu rzecznikowi elbląskiego sportu" - taki napis widnieje na tablicy na grobie Andrzeja Minkiewicza  W 75. rocznicę urodzin Elbląski Klub Sportowy Nestora uhonorował zasłużonego dziennikarza sportowego. Wczoraj (29 października) na cmentarzu Agrykola odbyła się skromna uroczystość i odsłonięcie tablicy.

Andrzej Minkiewicz był elbląskim dziennikarzem piszącym głównie o sporcie. Pewną ciekawostką jest fakt, że z zawodu był inżynierem mechanikiem, a do dziennikarstwa trafił przez przypadek. W 1963 roku dyrektorowi technicznemu zakładów mechanicznych Zamech spodobała się praca, którą młody technik napisał po zakończeniu stażu w zakładzie. Interesowało go codzienne życie elblążan i sport, który od wielu lat, niezmiennie był jego wielką pasją. Dodatkowo zajmował się gromadzeniem dokumentacji na temat elbląskiego sportu. Owocem tej pracy jest dwutomowa historia elbląskiego sportu, która została wydana po śmierci autora. Obecnie trwają prace nad drugim wydaniem książki.
       - Andrzej Minkiewicz był też rzecznikiem naszego klubu. Zasłużył się dla elbląskiego sportu jako jego propagator w sposób niepodważalny. Nie ma słów uznania dla jego zasług – mówił Marian Kulesza, prezes Elbląskiego Klubu Sportowego Nestora.
       - Chociaż urodzony daleko od Elbląga, w naszych sercach zawsze pozostanie elblążaninem. To człowiek, który zasłużył na najwyższe honory. Myślę, że zasługuje na więcej niż tylko pamiątkową tablicę, przyjdzie czas kiedy zostanie bardziej uhonorowany – dodał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.
       Tradycją Elbląskiego Klubu Sportowego Nestora stało się honorowanie zasłużonych ludzi elbląskiego sportu pamiątkowymi tabliczkami. W tym roku nestorzy zdecydowali się w ten sposób przypomnieć o Andrzeju Minkiewiczu. Skromna uroczystość z udziałem członków klubu i najbliższej rodziny miała miejsce na cmentarzu Agrykola.
       - To już dziewiąta tablica poświęcona ludziom elbląskiego sportu, którą odsłaniamy – mówił Marian Kulesza.
       W poprzednich latach tak uhonorowani zostali Kazimierz Kalbarczyk, Witold Truszkowski, Henryk Szandala, Antoni Wieczorek, Aleksy Rogisz, Adam Wnęk, Mieczysław Pleśniak i Bogusław Strembski.
       Andrzej Minkiewicz zmarł 2 marca 2014r. Od wczoraj na jego grobie stoi tabliczka z napisem „Wieloletniemu żarliwemu rzecznikowi elbląskiego sportu Elbląski Sportowy Klub Nestora.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama