UWAGA!

Pani Barbara Pączek z kordelasem leśnika

Z okazji 85-lecia Lasów Państwowych mieszkanka Kadyn, pani Barbara Pączek została uhonorowana w ubiegłym tygodniu najwyższym wyróżnieniem w Lasach Państwowych - Kordelasem Leśnika Polskiego. Uroczystość odbyła się w domu pani Barbary.

To wyjątkowe wyróżnienie spotyka nielicznych w dowód uznania ich szczególnych zasług dla rozwoju Lasów Państwowych i gospodarki leśnej. Pani Barbara należała do pionierów leśnictwa, aktywnie uczestnicząc w tworzeniu zrębów powojennej struktury Lasów Państwowych na naszych terenach. Po przeszło 35 latach od czasu przejścia na emeryturę jej trud został doceniony.
       Barbara Pączek była zatrudniona była w lasach państwowych od 1947 do 1973 r. W styczniu 1951 r. została skierowana do samodzielnej organizacji biura nowego Nadleśnictwa Tolkmicko, gdzie piastowała stanowisko sekretarza. W 1955 r. biuro nadleśnictwa przeniesiono do Kadyn. Pani Barbara pracowała wówczas jako sekretarz jednocześnie dwu Nadleśnictw: Kadyny i Elbląg, zaś od 1959 r. jako kierownik biura Nadleśnictwa Kadyny. Wspierała w pracy kolejno ośmiu nadleśniczych. Była bardzo lubiana i szanowana przez współpracowników, z których żyjący jeszcze nadal stale ją odwiedzają. Uchodziła za osobę niezwykle skromną i życzliwą, przy tym bardzo energiczną i wymagającą.
       Do dziś jest niezwykle pogodna i zawsze uśmiechnięta. Ta dobroć charakteru oraz rzetelność i pracowitość to główne cechy, za które wielu, którzy raz Ją spotkali, zostawali Jej przyjaciółmi.
       Kordelas Leśnika Polskiego wręczył pani Barbarze dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Zbigniew Kaczmarczyk, w obecności nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg Witolda Charmier-Ciemińskiego i przewodniczącego KSPL NSZZ „Solidarność” Kazimierza Ulenieckiego. Uroczystość odbyła się w mieszkaniu pani Barbary, gdzie przy stole pełnym słodkości i łakoci gospodyni bawiła gości swoimi wspomnieniami, opowiadając z humorem o czasach, których była świadkiem i uczestnikiem.
      

 


      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama