UWAGA!

Park kieszonkowy powstanie przy Legionów

 Elbląg, Tu powstanie park kieszonkowy (graf. UM Elbląg)
Tu powstanie park kieszonkowy (graf. UM Elbląg)

Na działce przy ul. Legionów za 156 tysięcy złotych ma powstać tzw. park kieszonkowy. To jedna z propozycji mieszkańców, która wygrała głosowanie w budżecie obywatelskim.

Miasto już ma pozwolenie na budowę parku. Na działce o powierzchni 0,4 hektara, gdzie obecnie jest trawnik, zostaną posadzone drzewa, krzewy i inna niska roślinność, zostaną zamontowane ławki, kosze na odpady, a przez środek będzie przebiegała alejka o mineralnej nawierzchni.

- Założeniem projektu jest realizacja inwestycji z jak najmniejszą ingerencją w otoczenie (dostosowanie do ukształtowania terenu i istniejącej szaty roślinnej), z zastosowaniem naturalnych materiałów w konstrukcji nawierzchni. Zaprojektowana zieleń obejmuje przestrzeń w rejonie planowanej alejki w postaci nawierzchni mineralnej. Dobór roślinności opiera się na gatunkach trwałych, które stanowić będą urozmaicenie wzdłuż nowej nawierzchni. Wybrane gatunki, poza aspektem dekoracyjnym, stanowić będą również źródło pożywienia dla ptaków i owadów – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Roboty budowlane mają kosztować 120 tys. zł, zieleń i mała architektura - 36 tys. zł. Park kieszonkowy ma być gotowy do listopada tego roku.To projekt realizowany z budżetu obywatelskiego na 2023 r. Tę inicjatywę ogólnomiejską poparło w głosowaniu 149 osób.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama