UWAGA!

Parking, który budzi emocje

 
Elbląg, Mieszkańcy boją się, że samochody będą parkować tuż pod ich oknami
Mieszkańcy boją się, że samochody będą parkować tuż pod ich oknami (fot. Michał Skroboszewski)

Miejsc parkingowych w Elblągu brakuje, więc na parkingi wspólnoty mieszkaniowe przerabiają nawet trawniki. Tak dzieje się na przykład na terenie między wieżowcami 6 i 8 przy ul. Nowowiejskiej . Mieszkańcy jednego z bloków skarżą się, że auta będą parkować zbyt blisko ich okien.

- Nie jestem przeciwko parkingom, ale to co się tu wyrabia, to jakieś nieporozumienie. Parking będzie się zaczynał niemal pod moimi oknami – skarży się nasza czytelniczka, która na co dzień mieszka w wieżowcu przy ul. Nowowiejskiej 8.
       Odległość od wieżowca do placu budowy wynosi trzy metry. Mieszkańcy uważają, że parking będzie się znajdować zbyt blisko wieżowca. Tymczasem według przepisów (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r.) odległość miejsc parkingowych od budynków mieszkalnych powinna wynosić minimum 7 metrów. Zarządca budynku i urzędnicy ratusza tłumaczą, że wszystkie normy i odległości zostaną zachowane.
       - Mamy wszelkie pozwolenia i zezwolenia na budowę parkingu. Inwestycja jest prowadzona zgodnie z prawem – ucina Andrzej Zalewski, zarządca budynku przy ul. Nowowiejskiej 6.
       - Projekt budowlany przewiduje lokalizację wydzielonych zespołów miejsc postojowych w ilości maksymalnie czterech miejsc oddzielonych chodnikiem szerokości 2 m oraz pasami zieleni o szerokości 1 m, w odległości 7,50 m od budynku mieszkalnego przy ul. Nowowiejskiej 6 oraz w odległości 9,25m od budynku mieszkalnego przy ul. Nowowiejskiej 8 – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Parking będzie więc zgodny z prawem, ale inwestycja jest potwierdzeniem innego zjawiska: braku komunikacji. Wieżowcami przy ul. Nowowiejskiej 6 i 8 zarządza dwóch różnych zarządców. Inwestorem parkingu jest wspólnota z Nowowiejskiej 6, która nie poinformowała sąsiadów o kształcie planowanego parkingu. A wystarczyłoby na klatce wieżowca przy ul. Nowowiejskiej 8 nakleić kartkę z grafiką przedstawiającą nowy parking. I problemu by nie było.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda mi tych mieszkańców, to jest jednak bardzo blisko okien. Zgodnie z prawem. .. .
 • oto Polska właśnie
 • Ból du*py bo to sąsiedzi wpadli na pomysł aby zrobic parking i napewno postawią szlaban
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  6
  Tomsi xx(2016-10-13)
 • Lesne dziadki, a to im porto przeszkadzalo, teraz parking. Wyprowadzcie sie na wies to bedziecie mieli spokoj, a nie terroryzujecie swoim marudzeniem innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  11
  realista1(2016-10-13)
 • Teraz Polska, a gdzie mają parkować mieszkańcy z "8"? Czy ktoś w UM myśli, wydając takie pozwolenia?
 • Ulica nowowiejska tak jak i Diaczenki posiadają bloki a miejsc postojowych tak naprawde zero, przejechać niejednokrotnie ta wyboista droga kosztuje nas wiele nerwów i umiejętności jazdy slalomem pomiędzy samochodami, dosyc zasranych trawników na parkingach chociaż jest czysto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  Lllllllll(2016-10-13)
 • Mi też szkoda tych ludzi, mają zaje. .. .. ste problemy. WTF
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  sowinski(2016-10-13)
 • W końcu będzie można przejść, a nie slalom gigant omijając psie kupki.
 • w kwadrans na kolanie zrobiłem koncepcję. Więcej miejsc parkingowych i więcej zieleni. .. .To co tam się buduje to jakiś drogowy koszmarek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  kotek_mamrotek(2016-10-13)
 • Moim zdaniem lepsze parkingi niż zasrane trawniki. Bo tym co nie pasują to nie będą mieli gdzie wyprowadzać swoich kundli.
 • @czytelnikEg - Jesteś w błędzie. Przestrzeń przyjazna mieszkańcowi jest niezbędna. Zieleń koi i uspokaja. Decyzja zezwalająca na budowę parkingu w tym rozwiązaniu jest skandalem. W mojej opinii w tym przypadku chęć zysku wzięła górę nad rozsądek. Dla jasności: potępiam właścicieli którzy nie sprzątają za swoimi psami - to raz. No a dwa: sam posiadam samochód i częstokroć nie mogę zaparkować pod swoim domem. ..
 • Człowiek to nie krowa i trawy do życia nie potrzebuje natomiast nie wyobrażam sobie życia w mieście które nie jest metropolią a w którym matka z zakupami i dzieckiem w koszyku nie może zaparkować blisko swojego domu. W takiej dziurze jak Elbląg parking pod domem to najważniejszy element infrastruktury miejskiej. Zamiast walczyć o jakiś tam przekop dla żaglówek walczmy wszyscy o prawo do parkowania w miejscu zamieszkania. Tylko na takich kandydatów oddam mój głos.
Reklama