UWAGA!

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Urząd Miasta zapraszają na spotkanie poświęcone Funduszowi dla Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 10 maja o godz. 10 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego.

Fundusz dla Organizacji Pozarządowych powstał w grudniu 2005 r. Jego celem jest wzmocnienie instytucjonalne społeczeństwa obywatelskiego poprzez wsparcie systemowe sektora pozarządowego oraz rozwój dialogu obywatelskiego. Ponadto Fundusz zakłada realizację działań z zakresu współpracy międzynarodowej oraz standaryzacji usług społecznych.
     Budżet FOP wynosi 37,8 milionów euro. Środki te będą dystrybuowane w ramach otwartych konkursów projektów organizowanych w latach 2007-2009.
     Spotkanie poświęcone FOP odbędzie się 10 maja o godz. 10 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego i obejmie takie zagadnienia, jak zasady aplikowania do funduszu, wytyczne konkursowe, prezentacja poszczególnych priorytetów, formularza wniosku, itp. Oprócz Funduszu dla Organizacji Pozarządowych omówione zostaną również możliwości pozyskiwania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Prowadzącym spotkanie będzie Maciej Bielawski - doradca Regionalnego Ośrodka EFS w Elblągu prowadzonego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
     Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: Elbląskie Stowarzyszenie wspierania Inicjatyw Pozarządowych, ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg; tel. 055 236 27 16, 055 235 33 88; e-mail: maciek@eswip.elblag.pl.
     
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Hmm...chyba założę sobie taką organizację pozarzadową!:) Wystaczy ładna nazwa, małe przytulne biuro, następnie za pieniądze UE rozpocznę comiesięczne szkolenia dla innych organizacji pozarzadowych jak wyciągać pieniądze z UE za pieniądze UE!:) To jest bardzo prosty sposób na ciepłą posadke i zycie za pieniądze UE!:) Tak swoja drogą, na wszelki wypadek, jeżeli ktos może mi podac przykłady jakich kolwiek działań organizacji pozarzadowych, nie polegających na organizowaniu szkoleń za pieniądze UE to byłbym wdzięczny za takowe informacje!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2007-04-29)
 • malkontent, "przykłady jakich kolwiek działań organizacji pozarzadowych, nie polegających na organizowaniu szkoleń za pieniądze UE" są; wierz mi, że jest ich nawet sporo, poprostu jesteś słabo zorientowany. Ale chcę Ci podać przykład, który być może zmieni Twoje negatywne nastawienie do wydawania pieniędzy UE na szkolenia: www.razemztoba.pl . Nie przeczę jednak, że są także "cwane" organizacje, które powstały dopiero wtedy, jak się pojawiła w zasięgu ręki unijna kasa ;)
 • szeba, jesteś strasznie naiwna, rozejrzyj się na swoim podwórku
Reklama