UWAGA!

Pismo Kurii Biskupiej

Kuria Biskupia wystosowała pismo zachęcające elblążan do uczestniczenia w obchodach Dnia Papieskiego.

Szanowni Państwo, Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie
     Po raz siódmy już przeżywane będą w naszym kraju Dni Papieskie związane nierozerwalnie z osobą Sługi Bożego Jana Pawła II. Opatrzność dała nam tę możliwość, że żyliśmy podczas pontyfikatu tego wielkiego Człowieka. Wciąż pamiętamy jego charyzmę i dobroć, czytelną wizję Kościoła i świadectwo konkretnych czynów i postaw. Autentyzm jego wiary, wrażliwość na potrzeby innych, moc i trafność wypowiadanych słów - to wszystko wciąż żyje w nas. Tym bardziej więc chcemy kontynuować dzieło polskiego papieża z Wadowic, co może i powinno wyrazić się naszym udziałem w wspomnianym już Dniu Papieskim. Jego tegoroczne hasło to: „Jan Paweł II - obrońca godności człowieka”.
     W diecezji elbląskiej główne uroczystości odbędą się w Elblągu, w sobotę 6 października o godz. 18 w Centrum Sportowo-Biznesowym. Będą miały one podniosły i wyjątkowo uroczysty charakter. Skupimy w nich naszą uwagę szczególnie na godności osób bezbronnych, skrzywdzonych przez los, chorobę. Stąd główną rolę odgrywać w nich będą ci właśnie ludzie. Przewidujemy ich występy oraz śpiewy, wystawy i aukcje przez nich przygotowane. Nie chcemy i nie możemy zapomnieć o elbląskim hospicjum. Cieszymy się, że w to dzieło włączyło się tak dużo życzliwych nam osób oraz instytucji, z władzami miasta na czele.
     Szczegółowy program przewiduje: występ teatru fundacji Anny Dymnej „Bratanki” z Torunia, koncert Gdańskiego Chóru Gospel oraz inscenizację teatralno-muzyczną.
     Po raz pierwszy w historii naszego miasta przyznawane będą „Elbląskie Tuusy”. Nawiązywać one będą do ogólnopolskich Totusów i premiować będą ludzi związanych z pracą charytatywną, edukacyjno-wychowawczą czy z szeroko rozumianą promocją człowieka. Ich fundatorem będzie Biskup Elbląski Jan Styrna.
     Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Spotkajmy się wspólnie 6 października.
Kuria Biskupia
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama