UWAGA!

Po grzybobraniu z leśnikami

 
Elbląg, Lekcja dr. Dariusza Kubiaka z Uniwersytetu Warmisko-Mazurskiego
Lekcja dr. Dariusza Kubiaka z Uniwersytetu Warmisko-Mazurskiego fot. J. Piotrowski

W minioną sobotę (13 października) odbyło się grzybobranie z leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg. Na grzybiarzy czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz konkurs na najlepszego grzybiarza. Ponadto pracownik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego służył wiedzą na temat grzybów ich zastosowania, zbioru i rozpoznawania.

Pomimo nie najlepszej pogody grzybiarze ochoczo ruszyli na grzyby. Każdy kto przyjechał na grzybobranie, do domu powrócił z pełnym koszem grzybów. W większości zbierane były podgrzybki, opieńki i kozaki. Łącznie zebrano 50 kg grzybów. Przy ognisku dr Dariusz Kubiak zaprezentował grzybiarzom rzadko zbierane grzyby jadalne, opowiedział o ich zastosowaniu i przygotowaniu.
       Na zakończenie zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg Roman Borcowski najlepszym grzybiarzom wręczył nagrody w postaci koszy wiklinowych na grzyby, atlasów grzybów, scyzoryka oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestniczących w grzybobraniu.
       Najlepszym grzybiarzem okazał się Janusz Zielonka, który zebrał 8,2 kg grzybów, 2. miejsce zajęła Zuzanna Filipowicz - 7,6 kg, 3. natomiast Krystyna Żywuszko - 5,4 kg.
       Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne grzybobranie w przyszłym roku.
      
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dlaczego taka impreza nie była nagłośniona, sam chętnie bym wziął w niej udział. Kto o tej imprezie wiedział?
 • Byłem na wielu imprezach turystycznych, ale nadleśnictwo Elbląg pobiło wszystkich bylo to świętnie zorganizowane ognisko tylko troszkę żal że nie wygrałem konkurencji w grzybobraniu choc bylem blisko na przyszły rok może mi się uda. Gratulacje dla leśników róbcie dalej świętną robotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marlun(2012-10-15)
 • Wiedział każdy, kto zagłada na portel!
 • My również dziękujemy leśnikom. Mała inicjatywa, a sprawiła dużo radości uczestnikom. Być może w przyszłym roku warta większego nagłośnienia. Myśliwi mają swoje pozdrowienie - Darz bór. Ja Wam mówię - Darz grzybek. Spotkajmy się w większym gronie za rok.
Reklama