UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • No bardzo ciekawe i prosiłbym o przeanalizowanie i wyłożenie jak chłop krowie na rowie tu cytuje ". .. Elbląg „wrócił” do macierzy w 1945 r. .. ." to jak to z historia jest Elbląg założyli Polacy?!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    7
    Kat_Na_Idiotów(2019-04-15)
  • doucz się analfabeto historyczny, Elbląg przed rozbiorami polskim miastem,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    7
    Mogesa(2019-04-15)
  • Londyn zalozyli rzymianie, wiec wg ciebie nie jest brytyjski? Elblag nalezal do Polski po 1466. Byl miastem wielonarodowym, mial status miasta panstwa, wiec nie rozumien tych watpliwosci.
  • Przecież Elbląg do czasu rozbiorów był pod polskim panowaniem. W 1454 roku mieszczanie wypędzili Krzyżaków z miasta. Także jeszcze tylko około 20 lat i Elbląg będzie dłużej pod panowaniem polskim, jak niemieckim włączając w to okres Krzyżaków. A poza tym to miasto od zawsze było wielonarodowe i przybywali tutaj osadnicy z wielu krajów europejskich.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    4
    Gienek (2019-04-15)
  • @Mogesa - Proszę omnibusie o kilka wskazówek!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Kat_Na_Idiotów(2019-04-15)
  • Elbląg pełno tu ludzi napływowych mam 34 i jestem pierwszym pokoleniem w mojej rodzinie które urodziło się i wychowywało w Elblągu tzn. moi dziadkowie nie byli stąd, moi rodzice się tu przeprowadzili w latach 60 jako nastolatkowie. I myślę, że podobnych rodzin w Elblągu jest większość, osobiście nie znam rodziny która z pokolenia na pokolenie jest elbląska - większość to Żuromin, Jegłownik. I taka sytuacja wyjaśnia skąd w Elblągu się dzieje to co się dzieje, nikt nie ma poczucia że to "jego ojcowizna" i ma to miasto gdzieś. Myślę, że to dopiero zaczyna się zmnieniać z moim pokoleniem i pokoleniem moich dzieci. Bardzo mało jest/było takich ludzi jak gen. Nieczuja-Ostrowski, czy zmarły niedawno "druh".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    Tomasz W(2019-04-15)
  • @Mogesa - do Mogesa to powiedz człowieku uczony z historii ile lat Elbląg był Polski, a ile nie Polski do 1945?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    Prusak(2019-04-15)
Reklama