UWAGA!

Polała się krew

 
Elbląg, Strażacy oddawali krew (foto Anna Dembińska)
Strażacy oddawali krew (foto Anna Dembińska)

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Elbląscy strażacy i policjanci oddali krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu. To już kolejna akcja elbląskich mundurowych.

- Krew jest zawsze potrzebna, każda grupa krwi. Nie ma żadnych ograniczeń. Najczęściej potrzebna jest grupa Rh minus, bo jest jest mniej – mówiła Barbara Słodownik, pielęgniarka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu.
       Dziś swoją krwią podzielili się elbląscy policjanci i strażacy w ramach akcji „Poleje się krew”. - Zdecydowaliśmy się w ten sposób uczcić stulecie niepodległości. Strażacy i policjanci, którzy mogą i chcą, oddadzą krew – wyjaśniał kpt. Wojciech Kijowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
       Już od rana w siedzibie Elbląskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiły się kolejki mundurowych. Krew oddawały jednak tylko osoby zdrowe i te, które dziś nie miały służby. Akcja policjantów i strażaków nie miała wpływu na ich codzienną pracę. Funkcjonariusze będą oddawać krew w godzinach pracy ośrodka.
       Dla elbląskich mundurowych oddawanie krwi to nie „pierwszyzna”.
       - Niektórzy z nas są honorowymi krwiodawcami. Generalnie ci co chcą, to chętnie biorą udział w takich akcjach. Nie zawsze wszyscy mogą: ci co są na służbie nie mogą, czasami koledzy oddali krew indywidualnie, tydzień, dwa tygodnie temu i też mimo żeby chcieli wspólnie, to też muszą poczekać – mówił kpt. Wojciech Kijowski.
       - Żeby oddać krew wystarczy być zdrowym, skończyć 18 lat i nie przekroczyć 60. roku życia. Trzeba też odczekać pół roku po zabiegu operacyjnym – dodała Barbara Słodownik.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama