UWAGA!

Policjanci uczą, jak przechodzić przez jezdnię

 Elbląg, Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się policyjny sprzęt - każdy chce na przykład wsiąść do radiowozu
Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się policyjny sprzęt - każdy chce na przykład wsiąść do radiowozu (fot. KMP Elbląg).

Jak co roku we wrześniu, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pasłęku prowadzili akcję edukacyjno-prewencyjną „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotykali się z uczniami podstawówek, radzili, a także rozdawali odblaski. Dzięki ich staraniom we wrześniu nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem dzieci.

W ramach akcji dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego odbyli kilkadziesiąt spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami. W trakcie spotkań policjanci uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły lub przedszkola i jak bezpiecznie wrócić do domu. Przekazywali także informacje, jak prawidłowo korzystać z dróg i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych.
     - Tylko w ciągu ostatnich kilku dni działaniami objęto około 300 najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Pasłęk oraz gminy Rychliki - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Szczególny nacisk na tematykę związaną z bezpieczeństwem kładziony jest w trakcie spotkań organizowanych w szkołach działających na terenach wiejskich. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu najmłodsi otrzymali światełka odblaskowe, które niewątpliwie przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Dzięki podejmowanych działaniom we wrześniu nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem najmłodszych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I słusznie , popieram taką akcję , niech młodzi wiedzą , jakie niebezpieczeństwa są na drogach . Ale jednak też powinni nauczyć kierówców jak jeździć , gdy w pobliżu jest szkoła a dzieci do niej idą , gdyż najwięcej wypadków powodują bezmyślni kierowcy , którym się spieszy gdzieś .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ichigo(2007-10-02)
 • o autor, przperaszam przepisywacz tekstow A przepisal cos wiecej niz 2 linijki
 • Sporo doroslych tumanow tez by sie przydalo nauczyc.
Reklama