UWAGA!

Pomagajmy ziemi - codziennie

Elbląg, Edukację ekologiczną należy rozpoczynać od najmłodszych lat
Edukację ekologiczną należy rozpoczynać od najmłodszych lat (fot. arch. PS)

Chcesz mieszkać w czystym mieście? Sam się do tego przyczyń. Właśnie zbliża się ku temu świetna sposobność. W najbliższą sobotę (19 września), po raz szesnasty, zostanie przeprowadzona akcja „Sprzątanie świata” pod hasłem: „Pomagajmy ziemi – codziennie”.

W tym jednak roku organizatorzy chcą skupić się głównie na proekologicznej edukacji dzieci i młodzieży. Dlatego też oprócz tradycyjnego sprzątania wybranych zakątków naszego miasta, główną atrakcją sobotniej akcji będzie gra terenowa przeprowadzona na Starym Mieście.
       - Po raz pierwszy chcemy z proekologicznymi działaniami trafić do mieszkańców w inny sposób - mówiła podczas dzisiejszej (16 września) konferencji prasowej Jolanta Warzecha, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w UM. – Dlatego też odchodzimy od zbierania śmieci tylko w Bażantarni. W tym roku skupiamy się na edukacji dzieci i młodzieży. Chcemy zaszczepić młodym mieszkańcom naszego miasta pozytywne nawyki. Wiemy, że podnosząc ekologiczną świadomość w dzieciach, tym samym trafiamy przez nich do ich rodziców – dodała. - Pamiętajmy, by dbać o środowisko nie tylko od święta.
       W grze terenowej 20-30 osobowe grupy staną przed wykonaniem różnego rodzaju zadań przygotowanymi dla nich przez organizatorów gry. Podczas sobotniej zabawy zostanie rozstrzygnięty konkurs na imię dla Ekoludka oraz zostaną przeprowadzone dodatkowe konkursy. Poza tym elblążanie podczas sobotnich spacerów mogą natrafić na dziwne postaci. Ulicami miasta zamierzają spacerować bowiem wolontariusze przebrani za symbole imitujące śmieci. Będą rozdawać ulotki-torby informacyjne o ekologii i dbaniu o przyrodę oraz zachęcać przechodniów do wzięcia udziału w grze terenowej.
      
       Przebieg imprezy „Sprzątanie świata”
       godz. 9 – 9.30 – powitanie uczestników, omówienie zasad akcji oraz rozdanie map, pakietów i kart startowych
       godz. 9.30 – 11.30 – zajęcia ekologiczne w terenie – gra terenowa po mieście połączona z kampanią społeczną
       godz. 10 - 12 – scena główna (konkursy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i dyplomów)
      
       Konkursy na scenie głównej:
       1. Układanie piosenki bądź wierszyka ekologicznego
       2. Quiz ekologiczny
       3. Konkurencja sportowa I – segregacja śmieci na czas
       4. Konkurencja sportowa II – rzut śmieciem do worka na czas
       5. Ekologiczne rebusy
      
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • GDYBY STRAŻ MIEJSKA WLEPIAŁA MANDATY INSTYTUCJOM I FIRMOM BRUDASOM. .. .JUŻ BYŁABY EDUKACJA WYCHOWAWCZA. .. . Proponuję umożliwić na portalu pokazywanie brudasów i nieekologów publicznie poprzez zamieszczenie zdjęć amatorskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ekoeko(2009-09-18)
 • ekoeko - to bardzo dobry pomysł !!! Gdyby zrobić taką stronkę i pokazać tych co robią największy bałagan w mieście. To nie te maluszki z foto ! Pokazać należałoby nasze instytucje i sklepy które nie uznają segregacji odpadów tzw. recyklingu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARY DINO(2009-09-18)
 • A ja bym chciała żeby ktoś powiedział gdzie trafiają śmieci z pojemników??? :) bo z tego co wiem to na jedną kupę na wysypisku!!! i że podobno jest to poprostu FIKCJA!!
Reklama