UWAGA!

Pomagamy schronisku dla zwierząt. Dołącz do nas!

 Elbląg, Co miesiąc mieszkańcy i wolontariusze biorą udział w Biegu na 6 Łap, wyprowadzając na spacer psy ze schroniska
Co miesiąc mieszkańcy i wolontariusze biorą udział w Biegu na 6 Łap, wyprowadzając na spacer psy ze schroniska (fot. Anna Dembińska)

Smycze, obroże, karmę przynoście do redakcji portEl.pl. Wszystko, co zbierzemy do czwartku (4 kwietnia), przekażemy elbląskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Psy i koty czekają na pomoc, ale przede wszystkim na nowych właścicieli. Jeśli jesteś gotowy przyjąć do swojego domu Mruczka lub Reksia, po prostu to zrób.

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ten tekst nie ma być kolejną płaczliwą historią, a raczej impulsem, żebyśmy zmieniali los zwierząt w miarę swoich możliwości. Jeśli nie możesz wziąć do domu ani psa, ani kota, to i tak możesz pomóc. Wystarczy, że przyniesiesz do czwartku, 4 kwietnia, do naszej redakcji przy ul. 1 Maja 1c w godzinach od 8:30 do 16:30 karmę dla zwierząt, smycz lub obrożę. Dzięki nim zwierzęta ze schroniska wychodzą na spacery. Ty też możesz brać w udział w comiesięcznym Biegu na 6 łap. Korzyści są obustronne - radość zwierząt jest ogromna, a ty masz zaliczony intensywny spacer po Bażantarni.
       Warto też wspomóc schronisko przekazując karmę, tym bardziej że w okresie letnim zwierząt tam niestety przybywa. Pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta, które oswoiliśmy i to my możemy zmienić ich los na lepszy. Na przykład przekazując jeden procent naszego podatku na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.
      

       By przekazać 1 procent podatku wystarczy w formularzu PIT wpisać nr KRS 0000069730 z dopiskiem „Schronisko dla Zwierząt w Elblągu”. Można też przelać darowiznę na konto schroniska: 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297.
      
red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ładne sunie. Przekazuje zawsze im 1%. Miłe że wyślą kartkę na święta bo rodzina ma mnie w d. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Janusz pasłęk(2019-04-02)
 • Dobrze by było jakbyście podali gdzie można wrzucić do puszki na schronisko. Ja czasem wrzucam jak jestem w takim sklepie metalowym na Płk Dąbka niedaleko 'bramy' a gdzie indziej to nie wiem.
 • Zbliżają się wybory, które ugrupowanie zabierze się za zmianę przepisów? W przeciwnym razie schroniska nadal będą przepełnione
 • Pomagam temu schronisku (czytaj zwierzakom) od kilkunastu lat oddając 1 % podatku, a to uwierzcie mi czterocyfrowa kwota (corocznie). Farciarz- ja nie dostałem nawet kartki na święta :) ważne, że pieski są zadowolone - mam nadzieję.
 • Do DiBi, ja też pomagam, zawsze 1% przekazuję na schronisko elbląskie, nie otrzymuje kartek i nie zależy mi na kartkach świątecznych, ponieważ robię to do zwierzaków. Pozdrawiam wszystkich, którzy pomagają takim organizacjom
 • Pytanie tylko czy wasze księgowe zaznaczają w rozliczeniu zgodę na udostępnienie danych darczyńcy organizacji pożytku publicznego
Reklama