UWAGA!

Pomóż wielodzietnej rodzinie

Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu zwraca się z prośbą do elblążan o pomoc dla swoich podopiecznych - kobiety i czwórki jej dzieci. Potrzebne są ubrania, książki i przybory szkolne.

Rodzina ta jest trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Kobieta wychowuje dzieci w wieku 1, 7, 11 i 16 lat.
     - Potrzebne im są ubrania, książki, zeszyty i inne artykuły szkolne - apeluje Paweł Serocki z TPD. - Jeżeli chcesz pomóc, skontaktuj się z nami. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod nr telefonu 055 233-82-10 lub osobiście w biurze TPD.
     Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie TPD od wielu lat realizuje szeroko pojętą pomoc na rzecz dzieci i rodzin. Jednym z zasadniczych komponentów działania w tym zakresie jest organizacja wsparcia materialnego dla osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz realizacja bezpłatnych konsultacji z pedagogiem, psychologiem, prawnikiem i logopedą.
     - Działania nasze kierujemy przede wszystkim do rodzin ubogich, borykających się z różnego rodzaju problemami natury społecznej, psychologicznej i prawnej - wyjaśnia Paweł Serocki. - Pomocą obejmujemy w szczególności rodziny z problemami przemocy i uzależnień oraz dzieci i młodzież z różnego rodzaju zaburzeniami w sferze funkcjonowania społecznego, psychologicznego i zaniedbaniami logopedycznymi. Wspieramy również ludzi dorosłych, mających kłopoty wychowawcze z dziećmi, wynikające z konfliktów rodzinnych i nierzadko wymagające interwencji prawnej. Również osoby z innymi problemami mogą liczyć na naszą pomoc.
     Bezpłatne konsultacje ze specjalistami możliwe są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z Telefonu Zaufania 055 233 82 10, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Widocznie mamy państwo do d... bo potrzeba pomocy społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-09-11)
 • To po jaką cholerę istnieje to całe towarzystwo z siedzibami, etatami ,dotacjami i darowiznami jak samo jednej rodzinie nie potrafi pomóc. Może zamiast etatowych działaczy społecznych przejmą to normalni ludzie i będą normalnie pomagać.
 • a Olek K. kolekcjonuje zegarki i posiadlosci! :) prawdziwy socjalista (ustawic socjalnie swoja rodzine), prosze do nich sie zglosic po pomoc !
 • A co na to caritas i reszta sukienkowych.....PiS ,?ludzie w Elblagu sa naprawdę biedni za to sukienkowym zyje sie calkiem calkiem.....
 • croll: A ile ty dałeś??? No, pochwal się....
Reklama