UWAGA!

Pomóżmy Krzyśkowi wyjść z domu

 Elbląg, Pomóżmy Krzyśkowi wyjść z domu
fot. www.pomagam.pl

Był duszą towarzystwa, lubił rozśmieszać ludzi, żartować, zawsze uśmiechnięty i pomocny. Prowadził spokojne życie do czasu, gdy wdarła się w nie poważna choroba, a jego świat ograniczył się do czterech ścian. Dziś rodzina i przyjaciele walczą o to, by mógł jeszcze wyjść z domu. A będzie to możliwe tylko dzięki nowoczesnemu wózkowi inwalidzkiemu.

Jeszcze do niedawna prowadził normalne życie. Był zdrowy i szczęśliwy. Nagle wdarła się w nie rzadka choroba, wieloogniskowa neuropatia ruchowa, objawiająca się m.in. asymetrycznym osłabieniem kończyn oraz zanikiem mięśni. W przypadku Krzysztofa przybrała ona bardzo brutalną formę – zaatakowała mięśnie przepony, odbierając mu możliwość samodzielnego oddychania. Za nim wielomiesięczna kuracja w szpitalu rehabilitacyjnym w Gdańsku oraz pobyt na Oddziale Intensywnej Terapii w elbląskim szpitalu. Obecnie 34-letni elblążanin przebywa w domu pod opieką mamy i siostry. Na stałe jest podłączony do respiratora, jest pod stałą opieką zespołu wentylującego elbląskiego hospicjum. Jego świat ogranicza się do czterech ścian 10-metrowego pokoju.
       Rodzina i przyjaciele chcą to zmienić. By jednak Krzysztof mógł opuścić swój pokój, konieczny jest zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego wraz z aparaturą wspomagającą oddychanie.
       Każdy, kto chce dorzucić się na ten cel, może to zrobić, wpłacając pieniądze na stronie lub na konto Miejskiego Centrum Wolontariatu z dopiskiem "Dla Krzyśka" 92 1020 1752 0000 0102 0055 5425.
       A już dziś (23 listopada) o godz. 20 w pubie Jaszczur odbędzie się zorganizowana specjalnie dla Krzyśka impreza charytatywna. Swoją muzyką czas umilać nam będą Dj Zel oraz DJ Luter One.
       Można także wziąć udział w licytacji. Pieniądze ze wszystkich wylicytowanych przedmiotów zostaną przeznaczone na zakup wózka.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama