UWAGA!

Ponad 5 ton darów

Aż 5300 kg produktów spożywczych udało się zebrać w miniony weekend Elbląskiemu Bankowi Żywności. Organizatorzy zbiórki dziękują serdecznie mieszkańcom Elbląga za ofiarność.

W sumie zebrano około 5300 kg produktów spożywczych, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich rodzin, będących podopiecznymi organizacji biorących udział w zbiórce. Najwięcej żywności zebrano w sklepie „Biedronka” na Zawadzie - ponad 700 kg. Ofiarowane produkty to przede wszystkim mąka (ponad 1800 kg), cukier, makaron, ryż, olej i margaryna, konserwy oraz czekolady. Są także dżemy, konserwowane warzywa i owoce, przyprawy, kawa i herbata oraz inne artykuły, mogące przydać się na święta.
     - Dziękujemy kierownictwom i właścicielom sklepów, które umożliwiły przeprowadzenie zbiórki oraz sponsorom, bez których akcja byłaby niemożliwa – mówi Teresa Bocheńska kierująca Elbląskim Bankiem Żywności. - Przede wszystkim Regionalnemu Centrum Marketingu za bezpłatne wydrukowanie ulotek w rekordowym tempie, a także firmom, które transportowały żywność ze sklepu do magazynu: Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwu Zieleni Miejskiej, Zakładowi Sprzątania Wnętrz MOP83, Spółdzielni Niewidomych „Elsin” i Spółdzielni Inwalidów „Postęp”. Dziękujemy też całej armii wolontariuszy, która przy tym pracowała, szczególnie młodzieży z Gimnazjów nr 1, 6 i 8. Młodzi ludzie, którzy nieraz z wielkim zaangażowaniem trudzili się przy zbiórce, na pewno zdążą się przekonać, że okazana dobroć i życzliwość wraca do człowieka wielokrotnie pomnożona – czego im z całego serca życzymy.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to był ciekawy czas. po raz kolejny byłam wolontariuszem i dziękuję wszystkim paniom i panom pracującym w sklepach, którzy organizowali nam kartony i generalnie byli mili :)
Reklama