UWAGA!

Poradnik początkującego przedsiębiorcy

2018-12-07
07:00
 
Poradnik początkującego przedsiębiorcy

Początkujący przedsiębiorcy mają przed sobą nie lada wyzwanie, jakim jest prowadzenie firmy. Zanim zdecydujesz się na własny biznes sprawdź, co warto wiedzieć przed założeniem działalności gospodarczej.

Wiele osób błędnie uważa, że założenie działalności gospodarczej to pierwszy krok, jaki należy wykonać w drodze do własnej firmy. Niestety taki sposób myślenia często niesie za sobą więcej szkód, niż korzyści. Okazuje się bowiem, że zanim zdecydujemy się na własny biznes, wcześniej powinniśmy podjąć szereg działań, które umożliwią nam solidny start. Przeczytaj poradnik początkującego przedsiębiorcy i dowiedz się, o czym należy pamiętać zanim otworzysz własną firmę.
      
       Własna firma – co należy zrobić przed jej założeniem?
      

       Miej dobry pomysł na biznes
       Wymyślając idealny pomysł na biznes nie powinniśmy kierować się tym, co robi konkurencja. W końcu nie zawsze mamy pewność, że konkurencyjne przedsiębiorstwa prosperują tak dobrze, jak początkowo mogłoby nam się wydawać. Kluczem do sukcesu okazuje się być badanie rynku, które szybko zweryfikuje to, czy nasz pomysł na biznes faktycznie jest dobry. Poznaj potrzeby swojej grupy docelowej, przeanalizuj współczesny rynek i przede wszystkim znajdź swoją niszę, którą bez konieczności rozpychania się łokciami zagospodarujesz.
      
       Stwórz realny biznesplan

       Niektóre zbyt pewne swego osoby błędnie zakładają, że biznesplan to strata czasu. Jest to błąd, który niejedną firmę doprowadził do upadku. Błędem jest także to, że tworząc biznesplan najczęściej zakładamy wysoce optymistyczny scenariusz, który później weryfikowany jest przez brutalną rzeczywistość. Tworząc biznesplan staraj się obiektywnie oceniać sytuację, bądź realistą, a wygórowane idee oraz emocje na tą chwilę odłóż na dalszy plan. Określ wszystkie wydatki, które twoja firma poniesie w pierwszych miesiącach działalności i nie pomijaj tych, które zdają się być nieznaczące bowiem te często potrafią kumulować się w dość pokaźne sumy.
      
       Skorzystaj z dodatkowego wsparcia
       Nie zapominaj, że w naszym kraju początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na niemałe wsparcie państwa. Wsparciem dla przedsiębiorców mogą okazać się zarówno jednorazowe zasiłki na zakup niezbędnego do funkcjonowania firmy sprzętu, jak i profesjonalne doradztwo ekonomiczne, za które nic nie musimy płacić. Więcej informacji na ten temat znajdziemy zarówno w Internecie, jak i w najbliższym twojemu miejscu zamieszkania urzędzie pracy. Warto także pamiętać, że jako przedsiębiorcy możemy starać się o dotacje ze środków unijnych.
      
       Zadbaj o sprawy księgowe

       Sprawy księgowe wcale nie należą do najprostszych zadań i często okazują się być bardzo czasochłonne. Jeśli chcesz oszczędzić czas i skupić się na zarabianiu pieniędzy, sprawy księgowe oddaj w ręce profesjonalistów. W tym przypadku sprawdzą się zarówno stacjonarne usługi księgowe, jak i rozwiązanie, jakim jest innowacyjny program do księgowości. Decydując się na program do księgowości online oszczędzimy czas, który bez wyrzutów sumienia będziemy mogli przeznaczyć na równie ważne i przede wszystkim przynoszące zyski sprawy firmowe.
      
       Zastanów się, jak będziesz delegować zadania
       Jeśli komfort psychiczny i czas są dla nas bardzo ważne, delegowanie zadań jest czymś, czego nie powinieneś unikać. Do wyboru są dwie opcje, jedna to zatrudnienie kadry pracowniczej, a druga to znalezienie niezależnych podwykonawców, których nie musimy zatrudniać na umowę o pracę, bowiem ci już prowadzą swoją działalność gospodarczą. Forma, w jakiej zdecydujemy się na delegowanie zadań powinna zależeć od charakteru firmy i tego, jaki dokładnie zakres i rodzaj obowiązków musimy oddać w cudze ręce.
      
       Przemyśl, skąd wziąć pieniądze na własny biznes
       Rzadko kiedy zdarza się, aby pierwsze miesiące działalności gospodarczej przynosiły nam zadowalające, a niekiedy w ogóle jakiekolwiek zyski. Właśnie z tego względu zabezpieczenie finansowe jest czymś, o czym powinniśmy pomyśleć na długo przed założeniem własnej firmy. Pieniądze na własny biznes możemy oszczędzić, pożyczyć od najbliższych, wziąć je na kredyt od banku bądź złożyć wniosek do wybranego przed siebie funduszu o dotację na otwarcie działalności gospodarczej. Aby nie utopić pieniędzy włożonych w firmę, warto ponownie jeszcze raz, na spokojnie i oczywiście patrząc realnie przeanalizować biznesplan i zweryfikować nasz pomysł na biznes z faktycznymi potrzebami naszej grupy docelowej i realiami współczesnego rynku. 
      
----------Art. promocyjny-----------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej