UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Osoby poruszające się rowerami bardzo często mają znikomą wiedzę na temat przepisów, bo nikt tego od nich nie wymaga. Są też tacy, którzy świadomie ignorują prawo, bo przecież on swoim "rowerem droższym od samochodu" nie będzie jeździł po kostce brukowej.
 • Dokładnie, tacy Szpanerzy rowerkowi na Browarnej, jadący metr od krawężnika.
 • Browarna jeszcze pół biedy, bo tam nie ma ścieżki, ale np. Płk. Dąbka, Ogólna czy Odrodzenia.
 • "Browarna jeszcze pół biedy, bo tam nie ma ścieżki, ale np. Płk. Dąbka, Ogólna czy Odrodzenia. " - Szpaner rowerowy, ścieżką rowerową nigdy nie jeździ (bądź, unika jak ognia), to wielki obciach dla niego!
 • I prawidłowo. Lepiej jechać 1 metr od krawężnika, niż ryzykować wjazd na niego, bo jakiś cymbał za kierownicą wyprzedza prawie na otarcie zamiast zachować bezpieczny odstęp. Przy wyprzedzaniu i tak kierowca musi zjechać na przeciwległy pas, a jak jest ciągła to się nie wyprzedza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  zaciekawiony(2019-07-08)
 • @zaciekawiony - zwłaszcza, ze jest na Browarnej ścieżka rowerowa, ale beee.
 • I tu się mylisz. Te rowery droższe od samochodu są do jazdy po kostce ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Moniq (2019-07-08)
 • @Moniq - @Moniq PoRD nie rozróżnia czy rower jest górski, szosowy czy taki i owaki. Przepisy są dla wszystkich jednoznaczne - jest ścieżka rowerowa to masz obowiązek się nią poruszać. Nie podoba się, to jedź za miasto.
 • @Moniq - no i mamy odpowiedź. łamiesz przepisy, nic więcej. nie wolno jechać jezdnią, jak jest ścieżka rowerowa, bez względu na cenę roweru. Solidny mandat (taki fiński) zmieniłby twoje poglądy.
 • Browarna nie na całej długości ma "ścieżkę rowerową", a w ogóle nie ma czegoś takiego. Jest droga dla rowerów, która też musi spełniać wymagania. Nie wystarczy postawić znak, lub chodnik podzielić na pół.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  zaciekawiony(2019-07-08)
Reklama