UWAGA!

Portfolio dla Młodzieży

Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczęły realizację kolejnego projektu współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Indywidualny Projekt Kariery - Portfolio dla Młodzieży” i skierowane jest do doradców zawodowych zatrudnionych w Mobilnych Centrach Informacji Zawodowej, a pośrednio także do młodzieży objętej doradztwem zawodowym w ramach OHP.

Projekt ma charakter badawczy i rozwojowy. Jego głównym celem jest wypracowanie kompleksowej procedury świadczenia usług w zakresie efektywnego planowania ścieżki kariery zawodowej młodzieży. Do celów szczegółowych należy natomiast stworzenie Indywidualnego Projektu Kariery (IPK) dla młodzieży, wykorzystującego sprawdzoną w doradztwie metodologię Indywidualnego Planu Działań (IPD), a także wyposażenie doradców zawodowych w instrumenty do badań wspomagających wybór zawodu.
     Efekty całego przedsięwzięcia (metodologia Indywidualnego Planu Kariery oraz zestaw badań wspomagających wybór zawodu przez młodych ludzi do 24. roku życia) będą dla doradców zawodowych OHP nowymi narzędziami pracy z młodzieżą zagrożoną bezrobociem i marginalizacją społeczną. Projekt, uwzględniając potraktowanie profesjonalnego doradztwa zawodowego jako działania zapobiegającego bezrobociu wśród młodzieży kończącej naukę i przechodzącej do życia zawodowego, ma więc także charakter profilaktyczny.
     „Indywidualny Projekt Kariery - Portfolio dla młodzieży” obejmuje przeszkolenie zatrudnionych w MCIZ OHP w Elblągu doradców zawodowych w zakresie nowych narzędzi testowych niezbędnych do pacy z młodzieżą. Dzięki tym testom doradca zawodowy może precyzyjnie określić, w jakim kierunku powinien kształcić się uczeń kończący gimnazjum lub szkołę ponadgimnazjalną. Ustala się w ten sposób środowisko zawodowe odpowiednie dla każdego w zależności od zainteresowań i posiadanych cech. Na podstawie wyników uczeń podejmuje decyzję o wyborze zawodu i szkoły.
     W Elblągu pilotażowym projektem objętych będzie 34 młodych ludzi, dla których opracowany zostanie indywidualny projekt kariery. Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP zaprasza młodzież zainteresowaną wzięciem udziału w projekcie do siedziby OHP w Elblągu mieszczącej się przy ul. Obrońców Pokoju 40 (doradcy zawodowi OHP, pok. nr 24 i 25. Nabór do projektu potrwa do 27 kwietnia.
     
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama