UWAGA!

Projekt „Sztuka dla życia”

Międzynarodowy program „Sztuka dla życia” realizowany przez elbląskie Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid wkroczył w kolejną fazę.

Jego uczestnicy spotkają się teraz w Elblągu na drugim szkoleniu, które ma pokazać i wzbogacić formy pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Zajęcia rozpoczną się w środę i potrwają trzy dni. Uczestnicy programu, w tym goście z Zielonogradska, wezmą udział w praktykach w elbląskich placówkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
     Projekt ma charakter integracyjny i obejmuje zarówno młodzież niepełnosprawną, rodziców i opiekunów, jak również terapeutów i nauczycieli. Biorą w nim udział także plastycy, członkowie organizacji pozarządowych i wolontariusze. Realizatorzy projektu chcą objąć działaniami możliwie szeroką reprezentację społeczności lokalnych z regionów przygranicznych. Projekt „Sztuka dla życia” ma kilku partnerów rosyjskich - Społeczną Organizacją Wsparcia i Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Ruczejok”, samorządową organizację dla dzieci Centrum Psychologiczno-Medyczno-Socjalnego Wspierania „Nadzieja” (obie działają w Zielonogradsku), w działaniach uczestniczą także pedagodzy ze Szkoły z internatem dla dzieci niesłyszących w Sosnówce koło Zielonogradska oraz działacze z Kaliningradzkiej Regionalnej Dziecięco-Młodzieżowej Społecznej Organizacji Inwalidów „Maria”.
     Koordynatorem projektu jest Teresa Miłoszewska. Projekt realizowany jest od września ubiegłego roku, a zakończy się w maju tego roku dużą wystawą prac powstałych podczas spotkań, warsztatów i wspólnego polsko-rosyjskiego pleneru plastycznego.
     
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama