UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ptasi Piknik na Mierzei

Elbląg, Ptasi Piknik na Mierzei

Europejskie Dni Ptaków to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Na szósty już Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej zapraszają leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg i Stowarzyszenie "Drapolicz". 

Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom. Nad Zatoką Gdańską jednym z wydarzeń (w kraju będzie ich ponad 200) jest Ptasi Piknik organizowany w dniach 1-2 października w Krynicy Morskiej, a dokładnie pięć km za Krynicą w kierunku miejscowości Piaski, przy byłej leśniczówce.
       Zapraszamy do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Pod okiem ornitologów i leśników nauczymy się je rozpoznawać w locie.
       W programie Ptasiego Pikniku przewidujemy:
       - warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,
       - odłowy i obrączkowanie ptaków,
       - opowieści o przyrodzie,
       - spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,
       - konkursy z nagrodami,
       - ognisko z poczęstunkiem,
       - spokój i dziką przyrodę i ładną pogodę;
      
       W trakcie pikniku można będzie samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudować budkę lęgową i zabrać ją ze sobą w celu powieszenia wiosną w ogrodzie, parku lub na przydomowej działce.
       W ubiegłym roku „Ptasi Piknik" okazał się po raz kolejny największym przedsięwzięciem w ramach Europejskich Dni Ptaków w Polsce. W trakcie dwóch dni trwania pikniku, w którym wzięło udział ponad 1100 osób, wspólnie z ornitologami naliczono 228670 ptaków z 87 gatunków. Najwięcej zaobserwować można było zięb.
      
na podst. inf. nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama