UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem dla Polaków na Kresach

 
Elbląg, Razem dla Polaków na Kresach
Fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 

W wyniku zmiany granic, wielu naszych rodaków zostało poza granicami RP, jednak kolejne pokolenia dalej kultywują polską tradycję i historię. Wychowują dzieci w duchu naszych wartości i bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni. Życie Polaków na tych ziemiach nie należy do najłatwiejszych. Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina: to tam trafiają paczki, które dostarczamy dla naszych Rodaków.

- To magiczne momenty spotkań, chwile, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i historie, jakich mamy możliwość wysłuchać. Choć w tym roku pandemia mocno zweryfikowała nasze plany, dzięki wsparciu Fundacji PGE, współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Odra-Niemen, 6 załadowanych po brzegi busów przekroczyło granice Rzeczypospolitej Polskiej - mówi jeden z darczyńców.

Świąteczne paczki trafiły do polskich rodzin z Turmont, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi rodacy. Niebawem dotrą także na Białoruś i Ukrainę. 

- Prawdziwe święta możemy poczuć jedynie dając coś od siebie drugiemu człowiekowi. To sprawia prawdziwą radość i pomaga nam stać się lepszymi ludźmi - mówi ppor. Mariusz Wiciński.

Razem możemy więcej! 

ppor. Anna Szczepańska, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama