UWAGA!

Religia na Facebooku, czyli konkurs dla gimnazjalistów

 
Elbląg, Religia na Facebooku, czyli konkurs dla gimnazjalistów
(fot. archiwum portEl.pl)

Uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Elblągu są zachęcani przez katechetów do tworzenia... profilu Jana Pawła II na Facebooku. To główne założenia konkursu, który ma być rozstrzygnięty w październiku.

„Zapraszam wszystkich uczniów klas drugich gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie „Jan Paweł II w moich znajomych, czyli facebookowy profil świętego Jana Pawła II” - napisał do uczniów jeden z katechetów w Gimnazjum nr 3, które jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Dowiedzieliśmy się o tym od jednego z Czytelników.
       Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas drugich, profil Jana Pawła II można tworzyć samodzielnie lub w parach do 7 października. Ogłoszenie wyników nastąpi tydzień później. Jak pisze do uczniów katecheta, ocenie będzie podlegać „zachowanie chronologii wydarzeń, dobór wydarzeń najważniejszych, ukazanie ciekawostek z życia i estetyka wykonania”.
       - Konkurs może się wydawać trochę kontrowersyjny, bo ogłoszenie o konkursie, jakie pojawiło się w naszej szkolnej sieci, zostało niefortunnie sformułowane. Nie chodzi o tworzenie fikcyjnych profili. Wczytałam się w regulamin konkursu, w którym napisano, że chodzi o stworzenie pewnego rodzaju fan klubu Jana Pawła II, by uczniowie mogli lepiej poznać tę postać. Za pomocą takiej formy łatwiej dotrzeć do młodzieży, by poznawała niekwestionowane autorytety. Po rozstrzygnięciu konkursu fan klub zostanie zamknięty – mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, w którego skład wchodzi Gimnazjum nr 3.
       Konkurs, jak dodaje pani dyrektor, jest tylko dla chętnych uczniów. Nagrodą mają być oceny z religii. - Konkurs nie polega na zakładaniu fikcyjnych profili, zakazuje zresztą tego Facebook. Na swoim prywatnym koncie założyłem po prostu fanklub Jana Pawła II, do którego każdy uczeń drugiej klasy może przystąpić. Mam już kilka zgłoszeń, wkrótce uruchomię fanklub, jestem jego administratorem i każdy post będę zatwierdzał przed publikacją – wyjaśnia pan Krzysztof, katecheta i twórca konkursu. - Chciałbym, żeby uczniowie lepiej poznali postać Jana Pawła II. Próbujemy różnych metod, by nie nudzili się na lekcji religii.
      
       Co sądzicie o konkursie? Zapraszamy do dyskusji
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ja proponuję założyć profil Antoniego
 • Czyli profil czy fan club?
 • W razie gdybyście chcieli napisać, że to głupi pomysł albo ogolnie pojechać po ksiedzach, zapraszamy do dyskusji.
 • Zacznijmy od tego, że religia powinna być zlikwidowana w szkołach. Stop religii w szkole!!! Szkoda czasu i pieniędzy. Religia powinna odbywać się salach przykościelnych tylko i wyłącznie dla osób chętnych. Zamiast organizować spędy dla dzieci i młodzieży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  6
  Stopreligiiwszkole(2016-09-26)
 • ciężko oj ciężko
 • Dlaczego papiez nie zje kremówki ? Bo nie żyje
 • ciekawe dlaczego portel opisuje konkurs, który wymyślił katecheta, a nie konkurs biologiczny czy inny, czyżby cicha nagonka na kwestie religii w szkole? Jak nic nie robią - źle, jak coś robią i starają się trafić w gust młodzieży - też źle! Masakra z tym antyklero-kościołem. Swoją drogą skoro to była informacja wewnętrzna, ciekawe kto jest kretem i ochoczo pobiegł z nowinką do prasy! We własne gniazdo robicie. .. .?
 • @strzegom.1. - W sumie pomysł na prawdę ciekawy. Dobrze, że kupilismy synowi laptopa w promocji w sklepie "Lisowskiej" bo jak widać inaczej teraz w szkole nie da się normalnie funkcjonować
 • - wkrótce uruchomię fanklub, jestem jego administratorem i każdy post będę zatwierdzał przed publikacją – wyjaśnia pan Krzysztof, katecheta. Bardzo dobrze, trzeba eliminować oponentów i sceptyków i niewierzących. Następne kroki to - łamanie kołem i stos. Kretyński pomysł, kretyńska deklaracja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  3
  kicha(2016-09-26)
 • O 21:37 zamykam konkurs, pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  KarolWojtyła(2016-09-26)
 • Niepotrzebny dym ! Katacheci! Zabierzcie dzieci do kościoła i módlcie się tam z nimi, a nie na Facebooku!!!!
 • mnie dziwi bardzo, że umieszczacie takie rzeczy na portelu. są chyba ważniejsze wydarzenia w Elblągu niż to. dziwię się redakcji na prawdę niepotrzebne zamieszanie
Reklama