UWAGA!

Rosjanie z wizytą

W środę 8 listopada w Elblągu gościć będzie grupa 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji z obwodu kaliningradzkiego.

Spotkanie jest częścią wizyty studyjnej, podczas której rosyjscy goście, oprócz Elbląga, odwiedzą Ełk, Olsztyn i Gdańsk.
     - Chcemy przekazać naszym rosyjskim sąsiadom wiedzę i doświadczenie z zakresu działalności sektora pozarządowego w Polsce - mówi Elena Sokołowska z ESWIP. - W związku z tym zapraszamy na środowe spotkanie przedstawicieli elbląskich organizacji pozarządowych i instytucji współpracujących.
     Przedsięwzięcie elbląskiego stowarzyszenia ma za zadanie wspierać działalność pozarządową w obwodzie kaliningradzkim oraz wzmocnić współpracę polsko-rosyjską. Goście ze wschodu uczestniczyli już w pięciodniowych szkoleniach w Gdańsku, a przed nimi jeszcze m.in. dwutygodniowe staże w wiodących organizacjach pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego.
     Spotkanie z Rosjanami w Elblągu odbędzie się w środę 8 listopada o godz. 9 w siedzibie ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17.
     Jest elementem projektu „Budowa potencjału instytucjonalnego organizacji pozarządowych obwodu kaliningradzkiego do uczestnictwa w polsko-rosyjskiej współpracy transgranicznej” realizowanego od września przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - częścią wizyty studyjnej, podczas której rosyjscy goście, oprócz Elbląga, odwiedzą Ełk, Olsztyn i Gdańsk. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu z zakresu pomocy zagranicznej i międzynarodowej współpracy rozwojowej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Z Rosjanami można się przyjaźnić i współpracować. Wzajemne poznanie i wspólna praca przełamuje bariery i uprzedzenia. My też możemy się od nich sporo nauczyć. To wszystko kwestia dobrej woli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  W Ławrynowicz(2006-11-05)
 • No właśnie Panie W.Ławrynowicz. Proszę więc wysluchać przeciwników przekopu Mierzei i ich zrozumieć! Można się od nich wiele nauczyć. Zrozumieć , że to przedsięwzięcie nie jest ekonomicznie uzasadnione i nas na nie nie stać.Jest to decyzja wyłącznie polityczna , która nie ułatwi nam kontaktów z Rosjanami. Prawda? Proszę przeczytać POLITYKĘ nr38 z dnia 23 września str.32 art. Ryszardy Sochy "Marzenia o Mierzei". Może Pan się wiele nauczyć.
 • Panie Ławrynowicz, nie rób pan z siebie pośmiewiska. Takie ogólne bzdety to 15-latkom można wciskać. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja z Rosjanami. Z nimi niby można się układać, ale do czasu, gdy znów im coś nie odbije. Przekop to najważniejsza inwestycja i trzeba ją zrealizować jak najszybciej.
 • U nas w Polsce wszystko jest decyzją polityczną. Tak nas nauczono i tak kazano nam traktować wszystko, co nas otacza. Jeśli chodzi o Rosjan - ta jakiekolwiek rozmowy, czy tez nawet 1031 poważne negocjacje niczego nie przyniosą - ponieważ oni z definicji olewają jakiegokolwiek partnera - chyba, że jest Niemcem. Korzenie Piotra I są wyraźnie z tych stron.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2006-11-05)
 • Szanowny Saszo dziennikarz piszący artykuł był tendencyjny i posiadał powierzchowną wiedze o problemie. Przekop należy realizować. Od siedmiu lat propaguje tą idę i nie spotkałem się z żadnymi poważnymi kontrargumentami by go nie kopać. Gro sprzeciwów wynika z niewiedzy. STAROŻYTNI GRECY WYRYLI KANAŁ KORYNCKI W LITEJ,ACZ MIĘKKIEJ SKALE. Bez koparek i ciężarówek i laserów pomiarowych. A co do Rosjan to wspaniali ludzie i wielka kultura. Doskonale nam się współpracuje z rosyjskimi „Wikingami”. I wiele łatwiej się robi imprezę historyczną w Obwodzie Kaliningradzkim, niż w Elblągu. I szybciej oni wybudują swoje grodzisko „Kaup” niż my Truso. Tam władze wspomagają ich działania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  W Ławrynowicz(2006-11-05)
 • Wojciech - mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ja zeznaję o decydentach, TY Wojciechu napomykasz o społeczeństwie - a to kolosal i przepaść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2006-11-05)
 • acanieAMie ~ to dopiero jego wnuk miał rzeczone 'korzenie', aczkolwiek już ten władcaWielki Rosji mawiał: strata czasu jest, podobnie do śmierci, nieodwracalna.. Czyżbyś sugerował, iż współcześni następcy Romanowów akurat tą maksymę przejęli ^_^
 • Ja, ja natürlich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2006-11-05)
 • Aborygen mas racje. Ale Rosja jako państwo,liczy się tylko z silnymi. I kopmy przekop z ich zgodą lub nie. A z ludźmi się dogadujmy. Bo Rosjanie są ok.-haraszo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  W Ławrynowicz(2006-11-05)
 • Szanowny Panie W.Ławrynowicz rozumiem , że autor artykułu w Newsweeku z dnia 27 sierpnia 2006r pt. „Leczenie kanałowe” posiadał olbrzymią wiedzę z pewnego źródła i nie był TENDENCYJNY-ponieważ artykuł ten jest po Pana myśli? Napisał Pan „.Od siedmiu lat propaguje tą idę i nie spotkałem się z żadnymi poważnymi kontrargumentami by go nie kopać.” Nie spodkał się Pan nawet z adwersarzami by z nimi o tym porozmawiać .Był Pan przecież zaproszony na konferencję organizowaną przez GTN , na którą zresztą nie stawił się profesor Jednorał. Szanowny Panie startuje pan w wyborach , jest Pan kandydatem PO partii rodem z Gdańska. Jak więc zrozumieć ,że świat nauki gdańskiej jest przeciwko przekopowi co zostało potwierdzone na konferencji 21-23 września. Czyżby wszyscy się mylili? Napisał Pan kiedyś że przekop musi być zrealizowany i nie wszystkie przedsięwzięcia muszą być ekonomicznie uzasadnione, czy będąc Radnym również ma Pan zamiar podejmować decyzje zgodnie z tym stwierdzeniem? A więc chęć przekopania Mierzei jest decyzją polityczną? Profity uzyskają tylko wykonawcy projektu oraz osoby składające i nadzorujące ten projekt. Przekop wraz i pełna infrastrukturą to wydatek 250mln euro i może kiedyś by się zwrócił pod warunkiem , że przepustowość nowo wykopanego kanalu dorównywałaby przepustowości Kanału Sueskiego. Prawda?
 • SASZA – nie zabijaj ekonomicznie programu PO i innych ugrupowań też. Przecież to jest piękne. Białe żagle turystów z całego świata wypływające z Elbląga. Deptak wzdłuż Zalewu z czerwonej kostki od Mazurskiej do Fromborka. pełen małej gastronomii i innych uciech. W Skowronkach ( jaka piękna nazwa) skręcają na pełne morze. Żeglują wzdłuż Kątów, Stegny wpływają do Nogatu po drodze Zamek Krzyżacki i do Elbląga. Cumują koło Statku z piwem. Piękna wizja zupełnie jak socjalizm utopijny. PS I nie trzeba w kampanii dyskutować o trudnych bieżących sprawach np ZBK czy innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SOCJALDEMOKRATA(2006-11-06)
 • Rosjanie zbudują replikę grodziska wikingów Kaup, a my będziemy gadać o Truso. Socjalizm utopijny- mała rybacka wioską Gdynia jako port też była utopią-. A i przekop Wisły i Kanał Elbląski w XIX wieku to tez były utopie. Ruiny zamku w Gniewie też w latach 80 XX wieku były Utopią. Najlepiej nie robić nic- Polskie nie uda się- Polska prowincjonalna i dulaska, zaścianek Europy. Sasza na spotkaniu w Gdańsku nie byłem, bo nie mogłem być. ŻAŁUJE!!! Wszystkie moje działania są społeczne. Czasem czasu i środków brakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  W Ławrynowicz(2006-11-07)
Reklama