UWAGA!

Rosyjska nauczycielka

Elena Smorodzina przez trzy tygodnie prowadziła zajęcia z najmłodszymi uczniami SP 25 w Elblągu.

W ramach projektu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych pod nazwą „Fundusz Młodzieżowy, rozwój transgranicznej współpracy młodzieżowej i obywatelskiej województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz obwodu kaliningradzkiego”, w Szkole Podstawowej nr 25 odbyła trzytygodniowy staż nauczycielka z Kaliningradu Elena Smorodzina.
     Elena Smorodzina od 12 lat pracuje w Szkole nr 23 w Kaliningradzie, a elbląska SP 25 i kaliningradzka Szkoła nr 23 od lat współpracują ze sobą, organizując wymianę młodzieży, zawody sportowe, plenery plastyczne i koncerty. Staż nauczycielski zorganizowany przy wsparciu finansowym ESWIP stał się znakomitą okazją do rozszerzenia i pogłębienia współpracy między szkołami.
     - Długi pobyt u nas znakomitego rosyjskiego pedagoga pozwolił na zapoznanie naszych dzieci z kulturą rosyjską, nauczenie wierszy, tańców i piosenek rosyjskich – mówi Włodzimierz Mielnicki, dyrektor SP 25. – Pani Smorodzina rozbudziła zainteresowanie kulturą i językiem rosyjskim wśród naszych dzieci z klas I-III. Ciekawe formy zajęć i osobowość nauczyciela sprawiły, że dzieci z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach. Natomiast nasi nauczyciele zapoznali się z metodami i formami pracy nauczycieli z Kaliningradu.
     Doświadczenie zdobyte w Elblągu Elena Smorodzina pragnie przekazać nauczycielom w Kaliningradzie. Dyrekcja Szkoły nr 23 zainspirowana jej wrażeniami z pobytu w Polsce planuje utworzenie w rosyjskiej szkole gabinetu języka polskiego.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A myślałem, że epoka sentymentu do rusyfikacji już mineła...., a tu niestety...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  opensun(2005-12-26)
 • hej opensun, jest różnica między indoktrynacją a poznawaniem kultury
 • To nie jest żaden sentyment tylko wymiana młodzieży. Sama jeszcze niedawno chodziłam do 25 i brałam udział w plenerach i różnych koncertach. W ogóle jak można coś oceniać jak sie nie wie na czym to polega... A jak coś komuś sie nie podoba to niech wali do Dziomy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gimnazjalistka(2005-12-27)
 • W TEJ SZKOLE COŚ SIĘ DZIEJE. DZIOMA TO NAPRAWDE NAUCZYCIEL I DYREKTOR Z SERCEM I GŁOWA NA WŁASCIWYM MIEJSCU.TYLKO GŁUPCY SZCZEKAJĄ PO OCHŁAPY. JAK ZNAJDE TROCHE CZASU TO ZAPYTAM W CZY BEDĘ MÓGŁ POMÓC. POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH - TYCH MNIEJ I WIECEJ ZADOWOLONYCH. ŻYCIE JEST TAKIE JAKIE SĄ MARZENIA. DOSIEGO ROKU - DLA WSZYSTKICH BEZ WYJATKU. JESTESMY TU ITERAZ I TO JEST NAJWAŻNIESZE.
 • Pan Dyrekto Szkoly nr 25 jest super - gratuluje pomysłów i wytrwałości, chcialabym z takim człowiekiem współpracować. Powodzenia Panie Dyrektorze! Obserwator.....
 • Panie Dyrektorze mój siostrzeniec uczy się w szkole nr.25 jestem z niego dumna, poniewaz ma on szansę na rozwój swojej osobowości dzięki tak wspaniałym nauczycielom których Pan zatrudnia - tak trzymać!!!Zyczę Wam wszystkim spełnienia marzeń w Nowym 2006 Roku. Ciocia.
 • Ja również bardzo chciałam pracować w tej szkole ale niestety brak etatów:( Żeby wszyscy dyrektorzy szkół byli tacy jak dyrektor 25 szkoły wygladałyby o wiele lepiej i pracowałoby się w dużo lepszej atmosferze Nie tracę nadziei, że kiedys etat sie zwolni:)))
 • ŚWIATOPOGLĄD ELBLĄGA...
 • A JAKI JEST TWÓJ SWIATOPOGLĄD ????? PANIE ARES DOSYĆ PAN JUŻ ZŁYCH RZECZY ZDĄRZYŁ WYKONAĆ. CO ZA OCHDNA MORALNOŚĆ KALEGO. NIKT INNY NIE MOŻE MIEĆ INNEGO SWIATOPOGLĄDU NIŻ JEDYNIE SŁUSZEGO NIŻ MAM JA ARES. RUJA I PORUBSTWO. CO DO RESZTY NA POHYBEL TAKIM AESOM. RÓBMY SWOJE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ANTYARES(2005-12-28)
 • Szanujmy obopulnie swoje zdania. Owocnego nowego roku dla wszystkich.
Reklama