UWAGA!

Schody do biurokracji

Niepełnosprawny pan Tadeusz bezskutecznie prosił spółdzielnię mieszkaniową Zakrzewo o zbudowanie na schodach podjazdu, który ułatwiłby mu wyjście i wejście do budynku. Zaprojektował więc go sam. Teraz spółdzielnia żąda jego rozebrania, grożąc prawnymi konsekwencjami. Zobacz materiał filmowy Truso.tv

- Tych schodów jest tylko siedem, ale dla mnie jest ich co najmniej tysiąc. Sam z tych schodów na moim wózku nie zjadę. Potrzebuję dwóch do czterech osób, by mnie zniosły. Jak miałem dwie nogi, to mogłem się łapać poręczy zejść , a ktoś trzeci znosił wózek do wiatrołapu – mówi pan Tadeusz, mieszkaniec jednego z budynków przy ul. Rodziny Nalazków.
       Aby nie zamykać się w czterech ścianach pan Tadeusz zwrócił się z prośbą do spółdzielni mieszkaniowej „Zakrzewo” o zbudowanie podjazdu. Niestety, odpowiedź była negatywna. Zamiast podjazdu spółdzielnia poszerzyła schody i położyła płytki antypoślizgowe. - Nie ma możliwości w budynkach tego typu na Zawadzie wykonania wewnątrz pochylni zgodnie z przepisami – mówi Sławomir Łopieński, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”. - Pan Tadeusz był informowany, gdzie powinien się udać, gdzie zasięgnąć informacji o schodołazach, które służą pomocą osobom niepełnosprawnym.
       Schodołaz to jednak wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Pan Tadeusz wybrał więc inne rozwiązanie - sam skonstruował podjazd. Rampa wykonana z drewna jest przymocowana do ściany na zawiasy, pan Tadeusz odczepia ją, gdy chce wjechać lub zjechać ze schodów.

  Elbląg, Pan Tadeusz zamontował przy schodach specjalną platformę
Pan Tadeusz zamontował przy schodach specjalną platformę (fot. kadr z materiału filmowego Truso.TV)


       - To jest fantastyczna sprawa dla mnie, bo ja nie potrzebuje czterech osób, a tylko jedną osobę, która mnie na tej platformie zwiezie. Na co dzień jest ona przypięta do ściany, na kłódkę, jak ktoś chce skorzystać to proszę bardzo – mówi pan Tadeusz.
       Rampa przeszkadza jednak władzom spółdzielni, które uznały, że jest ona wykonana niezgodnie z przepisami i domaga się jej demontażu. Sprawa ma trafić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Stanę okoniem, bo ta platforma ratuje mi życie – twierdzi tymczasem pan Tadeusz.
      
       Materiał zrealizowany przez Truso.tv

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na Pana miejscu jeszcze wyciągarkę bym zamontował.
 • Dziwie się że ten cham jest jeszcze prezesem może lepiej cba niech zrobi kontrole przetargowe i zobaczymy jaki jest prawy człowiek z niego
 • Zamiast się cieszyć że problem się sam rozwiązał to jeszcze robią aferę, idioci. .. Rozumiem że chcą aby to rozebrano bo spółdzielnia sama coś wybuduje?
 • To jest spóldzielnia gdzie mimo zmian w Polsce, tutaj dalej jest socjalistyczne rozumawanie i podejście do ludzi. Załatwiane są sprawy tylko swoich i popierających ludzi, lub mało waznuch rzeczy i wtedy pokazuje się że coś się w tej spółdzielni robi. Był kiedyś prawdziwy przedstawiciel spółdzielców i mimo że była komuna potrafił zadbać o mieszkańców Osiedla Zawada. Był to Feliks Talaśka. A mówią że nie ma ludzi niezastąpionuch. Jak widać, do tej pory nie ma lepszego Prezesa od Pana talaśki.
 • Takie rampy powinny być na każdej klatce. Nie dość iż, ułatwia życie niepełnosprawnym, to też dla matek z wózkami idealne rozwiązanie. Władze spółdzielni są nieludzcy!
 • Się nie certolic tylko podać komucha- chama prezesa Zakrzewski do sądu i finito.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Towarzysz Pimpuszkin(2016-10-13)
 • Łopieński czyli sądzący się przemądrzały dziad który nie działa na rzecz spółdzielców a wręcz przeciwnie. Zresztą cały zarząd z nic nie robiącą radą nadzorczą to tylko towarzystwo wzajemne adoracji klepiące się po dudach. Lewusy i gamonie nawet marchewką na działce nie powinni zarządzać a co dopiero dużą spółdzielnią. Ale widać większości członków to odpowiada ich niekompetencja i arogancja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  mieszkaniecSM(2016-10-13)
 • Jak nie ma takiej możliwości ? Na kasprzaka 5 jest wybudowany taki podjazd i jakoś mógł spełniać wymogi...
 • @liipa2 - tak, a jak Pan przypadkiem za szybko zjedzie z takiego podjazdu to spółdzielnia się nie wypłaci. .. bo na to pozwolili. nie rozumiem mentalności, że przepisy są po to żeby je łamać. rampy muszą mieć odpowiednie nachylenie oraz muszą być zbudowane z odpowiednich materiałów. klatki w tych blokach są tak zaprojektowane, że raczej nie da się nic z tym zrobić. może łatwiej byłoby postarać się o zmianę mieszkania?
 • Łopieński weź idź poszukaj rozumu. .. wielu by ciebie zbluzgało jak nie wiem, za taką wypowiedź jeżeli mówił byś to do ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  idźporozum(2016-10-13)
 • Co za czerwona świnia z tego "prezesa", dla mnie to on nie ma kwalifikacji do handlu na rynku kasetami video. Przez takich chorych ortodoksów jest jak jest układy, układziki, nepotyzm, kolesiostwo wśród czerwonych, brak w ogóle żadnej empatii tylko myśli o sobie bydle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Walecznyelblążanin(2016-10-13)
 • To drobiazg. Bo ulica Lubelska jest zabudowana domami i garażami i od 40 lat nie ma na to, ,rady, ,. .. .to dopiero cyrk. Posesje lubelska 16 i Lubelska 17 zajęły nie tylko pas drogowy ale i jezdnię ulicy zabudowując ją domami i garażami. Od lat władza tłumaczy fakt iż nic się nie stało, nikogo jeszcze nie zabiło i tylko w ciągu ostatnich lat tylko 4 wypadki były bez ofiar śmiertelnych. Problemem jest także przejazd pojazdów ratowniczych (Straży Pożarnej, Pogotowia) oraz pojazdów służb komunalnych ( EPWiK, EPEC, MPO, ZUO ). Ten dyskomfort dotyczy także mieszkańców Osiedla Nad Jarem, a także rodziców dowożących dzieci do Zespołu Szkół z prawie 1000 uczniów. .. .. Co tam jeden schorowany człowiej jak tutaj masa ludzi jest pokrzywdzona. .. .. I PC, i PIS i SLD, i PO i Bóg raczy wiedzieć kto jeszcze z politycznych, ,misiewiczów, ,ma nas od 40 lat w nosie!
Reklama