UWAGA!

Seminarium w WORD

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu  wczoraj (16 październik) o godz. 15.30 gościł słuchaczy Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, dla których zorganizował seminarium na temat “Starszy uczestnik w ruchu drogowym”.

Podczas wykładu poruszono takie tematy jak: „Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – przepisy prawa”, „Rady i wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze” oraz zasady udzielania I pomocy przedmedycznej.
       Ponadto, organizatorzy spotkania, pokazali jak ważną rolę w edukacji komunikacyjnej małych dzieci mogą spełniać dorośli. Autorytet bliskich, szczególnie dziadków, którzy dla swych wnuków mają więcej czasu i cierpliwości, może przyczynić się do propagowania bezpiecznych zachowań oraz kształtowania pożądanych nawyków. Dorośli powinni pamiętać, że dzieciom łatwiej przychodzi zapamiętywanie ważnych informacji poprzez skojarzenia i pobudzanie wyobraźni. Można wykorzystać do tego każdą nadarzającą się okazję, spacery, jazdę samochodem lub autobusem. Kształtowanie postaw bezpiecznego zachowania się na drodze to długa i mozolna praca, ale przedłuża życie wielu ludziom, w tym naszych dzieci.
      
       W spotkaniu wzięło udział 80 osób, uczestnicy chętnie zadawali pytania, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe, które starsze osoby mogą nosić każdego dnia, dzięki czemu będą lepiej widoczni podczas wieczornych spacerów.
      
Izabela Nowaczyk, kierownik Działu Szkoleń i BRD WORD Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Otworzono równiez nowy plac manewrowy dla kursantów WORD przed marketem Lecklerk w Elblągu. Plac zapewnia utrwalenie wiadomości o znakach, właściwie o jednym znaku. Występuje on średnio co 3 metry, ma kształt odwróconego trójkąta. Zainteresowanych jazdami po placu zapraszamy na hardcorowe lekcje w godzinach od 15 do 20.Szczególnie osoby nie posiadające prawej ręki.
Reklama