UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy rozpoczną nowy rok akademicki

 
Elbląg, Seniorzy rozpoczną nowy rok akademicki
fot. MS, arch. portEl

W czwartek, 29 września w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się IX Elbląska Senioriada, która podobnie jak w latach ubiegłych, będzie połączona z uroczystą inauguracją roku akademickiego na Uniwersytecie Trzecie Wieku i Osób Niepełnosprawnych. W ramach uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych dla wszystkich uczestników wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji.

Tradycyjnie głównym celem organizatorów imprezy jest integracja seniorów, która będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości czy wymiany doświadczeń, popularyzowania aktywnego spędzania wolnego czasu na różnych płaszczyznach oraz przełamywania utartych w społeczeństwie stereotypów.
       Elbląska Senioriada połączona z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2016/2017 odbędzie się 29 września o godz. 10 w murach Teatru im. A. Sewruka przy ul. Teatralnej 11. W ramach uroczystości zaplanowano wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestników wydarzenia Gaudeamus igitur. Następnie zostanie wygłoszony wykład inauguracyjny „Muzyka w życiu seniora” - mgr Ryszarda Skotnickiego z Pracowni Muzyki Dawnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. W programie uroczystości zaplanowano także występy artystyczne zaproszonych gości: solistek ze Szkoły Tańca „Broadway” w Elblągu, kabaretu „Najarane” z SM Nad Jarem, chóru „Zakrzewiacy” z SM Zakrzewo, jak i grup seniorskich z UTWiON: kabaretu „Ale Babki” oraz zespołu tańca „Fantastic”.
       W przerwie pomiędzy występami organizatorzy przewidzieli również skromny poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Po uroczystości słuchacze uniwersytetu będą mogli odebrać harmonogram wykładów i zajęć na październik 2016.
       Głównym organizatorem imprezy jest Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są również prezydent Elbląga, Teatr im. Aleksandra Sewruka.
       W imieniu wszystkich słuchaczy uniwersytetu i seniorów z Elbląga serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w elbląskiej Senioriadzie. Wstęp wolny.
      

       Patronem wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama