UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ŚHP rozpoczyna rekrutację

Elbląg, ŚHP rozpoczyna rekrutację

Środowiskowy Hufiec Pracy w Elblągu rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2012/2013. Oferta kierowana jest do młodzieży wieku 15-18 lat, która z różnych przyczyn chce realizować obowiązek szkolny lub obowiązek nauki łącząc naukę z pracą zarobkową.

Uczestnik ŚHP może uzupełnić wykształcenie ogólne w zakresie gimnazjum z jednoczesnym przyuczeniem do wykonywania określonej pracy lub zdobywa kwalifikacje zawodowe na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej Nauka zawodu trwa 2 lub 3 lata (w zależności od programu nauczania). Przygotowanie do wykonywania określonej pracy trwa do ukończenia przez uczestnika ŚHP gimnazjum, nie dłużej jednak niż 22 miesiące.
       Gimnazjum z przysposobieniem do wykonywania określonej pracy, w zawodach: stolarz, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, kucharz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, sprzedawca, operator urządzeń przemysłu szklarskiego.
       Szkoła zawodowa: sprzedawca, piekarz, kucharz, monter sieci , instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz, fryzjer, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
      
       Korzyści wynikające z wyboru kształcenia w ramach ŚHP
      
Uczestnik Środowiskowego Hufca Pracy otrzymuje:
       - pomoc w wyborze zawodu,
       - pomoc w wyborze pracodawcy oraz przy podpisaniu umowy o pracę (pomiędzy pracodawcą a uczestnikiem OHP) w charakterze młodocianego pracownika, co zapewnia mu miesięczne wynagrodzenie oraz ubezpieczenie,
       - skierowanie do szkoły, w której będzie uzupełniał lub kontynuował teoretyczne kształcenie ogólne i specjalistyczne zawodowe oraz uzyska świadectwo ukończenia
       - ofertę zagospodarowania czasu wolnego oraz warunki do rozwijania różnych zainteresowań.
      
       Walory opieki i wychowania w ŚHP
       Uczestnicy ŚHP oraz ich rodzice/opiekunowie uzyskują wsparcie w zakresie funkcji opiekuńczo-wychowawczej poprzez objęcie każdego uczestnika opieką wychowawcy, do którego należy:
       - monitorowanie postępów w nauce,
       - monitorowanie warunków pracy i kształcenia zawodowego
       - organizowanie zajęć wyrównawczych w przypadku kłopotów w nauce,
       - organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przypadku zaistnienia takiej konieczności,
       - udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych.
      
       Uczestnik ŚHP może być objęty opieką w formie „dochodzącej” lub stacjonarnej.
       W formie dochodzącej uczestnik mieszka w domu rodzinnym i korzysta z opieki ŚHP. W przypadku korzystania z formy stacjonarnej uczestnik mieszka w internacie Środowiskowego Hufca Pracy. Uczestnik ma zapewnioną 24-godzinną opiekę wychowawczą, zakwaterowanie i wyżywienie oraz kształcenie i wychowanie.
       Pobyt i wyżywienie w placówce stacjonarnej są bezpłatne.
      
       Więcej informacji na temat zapisu na rok szkolny 2012/2013 można uzyskać pod adresem :
       Środowiskowy Hufiec Pracy
       ul Junaków 5
       Elbląg
       tel. 055-233-20-30
       e-mail: shpelblag@ohp.pl
       Szukaj nas na Facebook oraz www.adresy.ohp.pl
      
Dorota Sieńczak, zastępca komenanta ŚHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama