UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skorzystaj z konsultacji

Elbląg, Skorzystaj z konsultacji
fot. arch. portEl

Dla wielu osób dodatkowym bodźcem do wykonania badań profilaktycznych może być obchodzony jutro (4 lutego) Dzień Walki z Rakiem.

Projekt „Poprawa zdrowotna społeczności lokalnej w zakresie schorzeń nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki raka jelita grubego i raka sutka w oparciu o Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu” realizowany do 31 marca przez nasz elbląski szpital obejmuje profilaktykę raka jelita grubego oraz raka piersi.
      
       Profilaktyka raka jelita grubego
      
Bezpłatne badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego skierowane są do osób w wieku:
       50-70 lat bez objawów raka jelita grubego,
       40-70 lat, jeśli w rodzinie występowały w linii prostej (rodzice, dzieci) nowotwory jelita grubego,
       25-65 lat z potwierdzonym obciążeniem genetycznym.
       Aby wykonać test na obecność krwi utajonej w kale osoby w przedziale 25-39 lat muszą spełnić poniższe warunki: co najmniej dwóch krewnych I stopnia (rodzice, dziecko) z rakiem jelita grubego, trzonu macicy lub żołądka – w tym jeden krewny, który zachorował w wieku poniżej 55 roku życia.
      
       Mammografia
      
Bezpłatna mammografia w ramach profilaktyki raka piersi skierowana jest do wszystkich kobiet w wieku 40-69 lat. Badanie wykonywane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Mechanizm Finansowy EOG i Norweski Mechanizm Finansowy. Mammografia wykonywana jest w zakładzie radiologii i pozwala na wczesne rozpoznawanie oraz wykrywanie guzków o średnicy około 0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych, a w razie stwierdzonych nieprawidłowości, dalszą szybką diagnostykę. Do wykonania badania potrzebne jest skierowanie. Rejestracja telefoniczna: 55 239 58 80.
       Informacje szczegółowe uzyskać też można pod numerem telefonu: 55 239 58 96.
      
       Cytologia
      
W ramach profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy na bezpłatne badania cytologiczne pacjentki w wieku 25-59 lat (które w ostatnich 3 latach nie wykonywały badania), zaprasza 110 Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ przy ul. Komeńskiego 35. Panie zainteresowane badaniem mogą zgłaszać się do gabinetu nr 113 (I piętro) we wtorek, środę i piątek w godz. 8.15-13.30 oraz w czwartki w godz. 8.15-13.30 i 14.15-18.30.
      
       Badania RTG
      
Bezpłatne badania RTG w ramach programu „Nowoczesne Centrum Diagnostyki dla Matki i Dziecka w Elblągu jako zintegrowany program profilaktyki i wczesnego wykrywania wad rozwojowych w okresie prenatalnym u dzieci oraz zmian nowotworowych u kobiet w Polsce północnej” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego wykonywane są w Szpitalu Miejskim.
       Do wykonania badania wymagane jest skierowanie. Rejestracja: tel. 55 23 04 225.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama