UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Słoneczko” ogrzewa dzieci

Elbląg, Czas zabawy w Słoneczku
Czas zabawy w Słoneczku (fot. michalpawlowicz.com)

Świetlica Słoneczko znajduje się w Szkole Podstawowej numer 8 przy ulicy Szańcowej 2. Jest to placówka, w której dzieciaki mogą skorzystać z komputera, nadrobić zaległości w nauce czy rozwiązać swoje problemy przy pomocy fachowych terapeutów. Dzieci, które nie zawsze mogą liczyć w tych kwestiach na pomoc najbliższych w „Słoneczku” czują się jak w rodzinnym domu.

Już na korytarzu słychać rozbawione głosy dzieci. Gdy wchodzi się do niewielkiej sali hałas jest w pierwszym momencie wręcz nieznośny! „My jesteśmy przyzwyczajone” uśmiecha się terapeutka Ewa Mienicka, która oprowadza nas po świetlicy. I chociaż dla co wrażliwszych ten dźwięk jest nie do zniesienia, widać, że dzieciaki czują się tam znakomicie. Uśmiechnięte, zadowolone.
       Skupione na tworzeniu ozdób choinkowych dziewczyny zerkają na nas ze zdziwieniem, ale nie pytają, kim jesteśmy. Ewa Mienicka tłumaczy, że to dlatego, iż do świetlicy ciągle ktoś przychodzi i dzieci przywykły do odwiedzin. Są również wizyty przedstawicieli różnych zawodów, którzy tłumaczą dzieciakom zawiłości związane z ich pracą.
       Młodzież, która spędza popołudnia w „Słoneczku” nie ma łatwej sytuacji życiowej. Nie zawsze ma kto im pomóc w lekcjach, porozmawiać o ich problemach. W świetlicy mają szansę to nadrobić. Dzieci mają tam masę różnego rodzaju zajęć, zarówno fizycznych, jak i tych wspierających ich rozwój intelektualny. Mają również szansę na rozrywkę , uczestniczą w różnego rodzaju konkursach międzyszkolnych, zawierają nowe przyjaźnie i znajomości , które nierzadko pozostają na długie lata.
       Dzięki socjoterapeutom i nauczycielom pracującym w tej świetlicy, wiele dzieciaków już osiągnęło naprawdę sporo. „Słoneczko” może pochwalić się podopieczną, która z wyróżnieniem skończyła gimnazjum, jeden z chłopaków uczęszczających kiedyś do świetlicy podjął studia. Takich sukcesów jest wiele i zapewne będzie coraz więcej, pod warunkiem, że świetlica nadal będzie funkcjonować i nie zabraknie na to środków.
       Potrzebne jest wszystko… Zabawki, klocki, kredki, filmy na video, edukacyjne gry i zabawki oraz dvd, a także nowe komputery, ale i pieniądze. Dzieciaki chętnie zobaczyłyby ciekawy spektakl w teatrze, pojechały na wycieczkę, poszły do kina. Na to wszystko potrzebne są jednak środki finansowe, których wciąż brak. Sponsorzy są i Ewa Mienicka w czasie rozmowy wielokrotnie podkreśla, jak bardzo jest im wdzięczna. Niestety, nie ma ich wielu.

 


       Hasłem świetlicy jest motto „Dobrze, że jesteś”. To właśnie można powiedzieć o samym „Słoneczku”. Dobrze, że jest. Ale by nadal tak było, musimy o nim pamiętać bo jest jedną z tych placówek, która pomocy bardzo potrzebuje. Nie zapominajmy, że dzięki takim miejscom dzieciaki mają szansę na lepszą przyszłość, a to przecież istotne nie tylko dla nich, ale i całego naszego elbląskiego społeczeństwa.
      
       Konto, na które można wpłacać pieniądze, by wesprzeć Słoneczko:
       Rada Szkoły 92 1160 2202 0000 0000 5025 8825 z dopiskiem Wsparcie do świetlicy socjoterapeutycznej
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama