UWAGA!

SMS-y dla „Akademii Pana Kleksa”

Stowarzyszenie Jantar z Elbląga stara się o dofinansowanie autorskiego projektu „Akademia Pana Kleksa”, który ma pomóc dzieciom z ubogich rodzin zastępczych. Musi jednak zdobyć odpowiednią ilość głosów w ogólnopolskim konkursie SMS-owym, wszystko w ramach akcji „Warto być za”.

27 października członkowie Rady Programowej konkursu „Warto być za” wybrali 19 projektów zgłoszonych przez organizacje pozarządowe z całej Polski. Do końca listopada trwa ogólnopolskie głosowanie mające na celu wyłonienie dziewięciu organizacji, które otrzymają dofinansowanie swoich projektów: jeden wniosek - wysokości 500 tys. zł, dwa w wysokości - 250 tys. zł, cztery - 100 tys. zł i dwa wnioski - 50 tys. zł.
     W szczęśliwej dziewiętnastce znalazło się elbląskie Stowarzyszenie Jantar, które ma szansę zrealizować projekt „Akademia Pana Kleksa”. Jego celem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu dzieci w wieku od 7 do 15 lat z ubogich rodzin zastępczych. W ramach projektu odbywać się będą m.in. lekcje kleksografii (informatyka, j. angielski, plastyka i teatr, odrabianie lekcji, korepetycje), Kuchnia Pana Kleksa (dożywianie dzieci) oraz warsztaty psychologiczne i wycieczki edukacyjne. Poza tym przygotowana zostanie wystawa i aukcja prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby edukacyjne.
     Aby zagłosować na projekt Stowarzyszenia Jantar, wystarczy wysłać SMS-a o treści „Warto.11” pod numer 7138. Zapoznać się ze skróconymi opisami pozostałych projektów i zagłosować można również na stronie www.warto.eu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • www.warto.eu na dole Głosuj. Ja już zaglosowalem a czemu nie :)
 • ...Kuchnia Pana Kleksa (dożywanie dzieci)... chyba DOŻYWIANIE??!
 • mozna to rozpatrzec wielokontekstowo, bo.... skoro dzieci maja miec zapewnione DOŻYWANIE to mozna mniemac, iz by wlasnie dożyly nalezy je przed tym dożywic :)
 • Błagam powiedzcie mi ile jest głodnych dzieci w rodzinach zastępczych???
 • to ma byc zabawne? To idiotyczne zapytanie. Pomysl troche (to nie boli) zanim zacznie wydawac Ci sie, ze jestes zabawny/a
 • Pytam poważnie!!!! Co to za rodziny zastępcze które nie są w stanie utrzymać,-nakarmić dzieci!! To właśnie te dzieci po przejściach mają być zabezpieczone przez państwo!!! A Tu widzę że jest problem i pytam głośno czy to prawda!!!!
 • lepeij zainteresuj sie ile razy byly opoznienia w przekazywaniu srodkow finansowych na utrzymanie rodzi zastepczych.I nie dramatyzuj, najczesciej (sa wyjatki) ludzie ktorzy prowadza rodziny zastepcze staraja sie by zrekompensowac dzieciakom spier...lone wspomnienia.A akcja jest niezla i warta poparcia.
 • czyli są głodne... to skandal...
 • Projekt projektem ale trzeba coś do cholery zrobić żeby te dzieci nie cierpiały... Rodzice zastępczy powiedzcie to głośno!!! może czas siędowiedzieć jaka jest sytuacja w rodzinach zastępczych!
 • Przecież rodziny zastepcze dostaja kase na dzieci i to nie mało moja kolezanka dostaje 1600 zł na dziecko i co i za to poszla studiowac mowila zezeby nie to dziecko to nie stac by bylo jej na studia aha a dlaczego ja mam 3 dzieci i 1 niepelnosprawne i dostaje tylko pielegnacyjny? plus rodzinne czy moje dzieci sa inne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zbulwersowana(2006-11-09)
Reklama