UWAGA!

SP 6 uczy dzieci rozsądnie korzystać z Internetu

 
Elbląg, SP 6 uczy dzieci rozsądnie korzystać z Internetu

W sobotę, 1 października w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu odbył się piknik dla uczniów, ich rodziców i chętnych gości zorganizowany przez pracowników szkoły: dyrekcję, nauczycieli, panie kucharki i pracowników obsługi. Przygotowano mnóstwo zabaw i zajęć na różnorodnych stanowiskach.

Były balonowe cudaki, malowanie twarzy, kolorowy Internet z kolorowankami edukacyjnymi, małe i duże bańki mydlane, warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, zabawy ruchowe, gry sprawnościowe, fotobudka z rekwizytami do przebierania się oraz konkursy: Traf w Internet i Składanki internetowe.
       Nadrzędnym jednak celem pikniku było edukowanie dzieci i rodziców w zakresie zagrożeń czyhających w sieci, bowiem szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pod nazwą “Bezpiecznie Tu i Tam”, czyli w realnej i wirtualnej rzeczywistości. Zabawie piknikowej towarzyszyła galeria plakatów przemawiająca hasłami za rozsądnym, wyważonym korzystaniem z zasobów Internetu, za świadomością niebezpieczeństw, które się tam kryją. Otwarto również strefę podłączoną do Internetu - Siecioplanetę, w której działało Sieciokino dla juniorów młodszych i starszych oraz rodziców wyświetlające informacyjne i edukacyjne filmy dotyczące bezpiecznego zachowania w Internecie. Proponowano też zajęcia w strefie zabaw i nauki w sieci oraz wyjaśnienia terminów w słowniczku internetowym. Smakowitym dodatkiem do wszystkich działań były kramiki z ciastami, ciasteczkami, pizzą i chlebem ze swojskim smalcem, napojami oraz kawą i herbatą (wszystko przygotowane przez rodziców), była też wata cukrowa, a szkolna stołówka na ten dzień nazwana “Pod Sieciuchami- sprawcami zła w Internecie” podawała wszystkim gościom najpyszniejszą na świecie pomidorową. Piknik wypełnił swoje cele - uczył i bawił. Skorzystało z niego ponad 400 osób szkolnej społeczności i po minach było widać, że goście są bardzo zadowoleni. Udało się uruchomić “maszynę szkolnych działań” w zakresie ogromnie ważnych zagadnień takich jak bezpieczeństwo w Internecie, cyberprzemoc, kontrola rodzicielska funkcjonowania dziecka w sieci. To był dopiero pierwszy krok. Szkoła już od jutra podejmuje następne i będzie tak kroczyła, aż poczuje, że uczniowie - cyfrowi tubylcy mają narzędzia do radzenia sobie z tym, co groźne w Internecie.
      
Katarzyna Szulc, Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama