UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SP 6 uczy dzieci rozsądnie korzystać z Internetu

 
Elbląg, SP 6 uczy dzieci rozsądnie korzystać z Internetu
Reklama

W sobotę, 1 października w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu odbył się piknik dla uczniów, ich rodziców i chętnych gości zorganizowany przez pracowników szkoły: dyrekcję, nauczycieli, panie kucharki i pracowników obsługi. Przygotowano mnóstwo zabaw i zajęć na różnorodnych stanowiskach.

Były balonowe cudaki, malowanie twarzy, kolorowy Internet z kolorowankami edukacyjnymi, małe i duże bańki mydlane, warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, zabawy ruchowe, gry sprawnościowe, fotobudka z rekwizytami do przebierania się oraz konkursy: Traf w Internet i Składanki internetowe.
       Nadrzędnym jednak celem pikniku było edukowanie dzieci i rodziców w zakresie zagrożeń czyhających w sieci, bowiem szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pod nazwą “Bezpiecznie Tu i Tam”, czyli w realnej i wirtualnej rzeczywistości. Zabawie piknikowej towarzyszyła galeria plakatów przemawiająca hasłami za rozsądnym, wyważonym korzystaniem z zasobów Internetu, za świadomością niebezpieczeństw, które się tam kryją. Otwarto również strefę podłączoną do Internetu - Siecioplanetę, w której działało Sieciokino dla juniorów młodszych i starszych oraz rodziców wyświetlające informacyjne i edukacyjne filmy dotyczące bezpiecznego zachowania w Internecie. Proponowano też zajęcia w strefie zabaw i nauki w sieci oraz wyjaśnienia terminów w słowniczku internetowym. Smakowitym dodatkiem do wszystkich działań były kramiki z ciastami, ciasteczkami, pizzą i chlebem ze swojskim smalcem, napojami oraz kawą i herbatą (wszystko przygotowane przez rodziców), była też wata cukrowa, a szkolna stołówka na ten dzień nazwana “Pod Sieciuchami- sprawcami zła w Internecie” podawała wszystkim gościom najpyszniejszą na świecie pomidorową. Piknik wypełnił swoje cele - uczył i bawił. Skorzystało z niego ponad 400 osób szkolnej społeczności i po minach było widać, że goście są bardzo zadowoleni. Udało się uruchomić “maszynę szkolnych działań” w zakresie ogromnie ważnych zagadnień takich jak bezpieczeństwo w Internecie, cyberprzemoc, kontrola rodzicielska funkcjonowania dziecka w sieci. To był dopiero pierwszy krok. Szkoła już od jutra podejmuje następne i będzie tak kroczyła, aż poczuje, że uczniowie - cyfrowi tubylcy mają narzędzia do radzenia sobie z tym, co groźne w Internecie.
      
Katarzyna Szulc, Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama