UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SP4 z Krajowym Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie

 
Elbląg, SP4 z Krajowym Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie
fot. nadesłana

W pierwszych dniach grudnia w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała te prestiżowe wyróżnienia 35 przedszkolom i 29 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce.

Wśród nagrodzonych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 z Elbląga, która w ostatnich latach podjęła szereg licznych działań na rzecz zdrowia własnego oraz innych ludzi. Udało się przede wszystkim uświadomić młodzieży, jak ważny jest codzienny ruch i prawidłowe odżywianie. Przełożyło się to na bardzo niską absencję na zajęciach wychowania fizycznego, a wielu uczniów polubiło aktywność ruchową m.in. dzięki udziałowi w takich projektach jak: „Wiatr w żagle”, który realizowany jest dzięki współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, zajęciach żeglarskich pomagająych dzieciom uwierzyć w siebie, w swoje możliwości, w sprawczość w swoim życiu, podnieść swoją samoocenę, poszukiwać i rozwijać pasje, spełniać swoje marzenia, w akcji „Dzieciaki do rakiet” promującej grę w tenisa wśród dzieci, w akcach: „Drużyna Energii” czy „Stop zwolnieniom z wf-u” oraz organizacji aktywnych poranków oraz aktywnych przerw, podczas których odbywają się zajęcia taneczne, muzyczne, towarzyskie, rozgrywki sportowe.
       Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną, salkę taneczno-ruchową oraz zajęcia na basenie, lodowisku i torze wrotkarskim. Co roku organizowane są wyjazdy integracyjne dla klas z bogatym programem rekreacyjno-sportowym z elementami pedagogizacji na temat zdrowego stylu życia. Corocznie organizowane są Rodzinne Festyny z prozdrowotnymi i ekologicznymi hasłami. Obowiązują zasady aktywnej i dobrej współpracy, a podstawowym celem działania jest fizyczne, psychiczne i społeczne zdrowie całej społeczności szkolnej.
       Szkoła zaprosiła również do aktywnych działań przedszkolaków i ich rodziców poprzez realizację projektu „Akademia Aktywnego Przedszkolaka”, cyklu bezpłatnych warsztatów dla elbląskich przedszkolaków. Stworzono klub aktywności osób starszych „Od Juniora do Seniora”, angażując seniorów w działalność pozalekcyjną poprzez prowadzenie zajęć w sekcjach: komputerowej, sportowej i gospodarczej.
       Efektem i dowodem wieloletniej, wytężonej pracy społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 są otrzymane do tej pory trzy certyfikaty Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i dwa Krajowe Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie.
      
Justyna Słomczyńska 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama