UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Krulewna Część 2 Pragniemy zauważyć, iz zgodnie z art. 20 ustawy o drogach publicznych jednym z obowiązków Zarządcy drogi jest utrzymywanie zieleni przydrożnej (m.in. sadzenie i usuwanie drzew. ich obserwacja i pielęgnacja) w stanie niezagrazajacym ludziom i ich mieniu, a co za tym idzie eliminowanie wszelkich zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowych na drogach publicznych. Tym samym. Zarządca drogi podejmuje takie działania, aby droga była wykorzystywana zgodnie z jej przeznaczeniem, zaś pod względem organizacyjno technicznym zapewniała bezpieczeństwo jej użytkownikom. W naszej ocenie ogłowienie przedmiotowego drzewa do czasu uzyskania zgody na jego całkowite usunięcie było niezbędne, dlatego też podjęto radykalne działania. W tym przypadku obowiązki Zarządcy drogi nie naruszają przepisów ustawy o ochronie przyrody, gdyż w myśli art. 91 pkt 4 tej ustawy, cyt: organem w zakresie ochrony przyrody jest wójt, burmistrz albo prezydent miasta", zaś zgodnie z art. 78 n.o.p. rada gminy jest obowiązana zakladać utrzymywać w należytym stanie tereny zieleni i zadrzewienia" Jednocześnie informujemy, ze Zarządca drogi aktualnie oczekuje na decyzję Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej w sprawie całkowitego usunięcia ww. drzewa, Podpisano Tomasz Stemporzecki Kierownik referatu bieżącego utrzymania dróg e-mail: umelblag@umelblag.pl www.umelblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Krulewna(2021-06-09)
 • @Krulewna - Żartowniś z tego pana Tomasza. Zagrożenie wywrotem ! Odchylenie od pionu jest nie większe niż 10 stopni. Rodzi się pytanie, dlaczego drzewo nie zostało wycięte od razu i publiczne pieniądze zostały zmarnowane na dewastację skoro planowane jest jego wycięcie ? Poprosimy o dokumentację jaka jest niezbędna przy zabiegach o takiej skali, którą referat pana Tomasza ma obowiązek przechowywać przez pięć lat. Tak czy inaczej referatowi pana Tomasza Strzemporzeckiego skończyły się lekkie czasy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  GłębokaMyśl(2021-06-09)
 • @GłębokaMyśl - "Przekręcanie"nazwisk jest słabe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  marabi(2021-06-09)
 • @marabi - Przepraszam za błąd w nazwisku pana Tomasza Stemporzeckiego. Nie był intencjonalny. Uprzejmie proszę o wybaczenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  GłębokaMyśl(2021-06-09)
Reklama