UWAGA!

Stypendia dla sportowców

Młodzi elbląscy sportowcy - za swoje wybitne osiągnięcia - otrzymują stypendia zespołowe, miasto dba także o ich bazę treningową. Dodatkowo podczas październikowej sesji radni podejmą decyzję o przyznaniu stypendiów indywidualnych a także pomocy finansowej dla sportowców niepełnosprawnych.

Sukcesy młodych elbląskich sportowców znane są w całym kraju. Elbląskie kluby sportowe osiągają czołowe miejsca w rankingach Ministerstwa Sportu. Aby zapewnić młodym sportowcom lepsze warunki treningowe, w 2005 r. wprowadzono stypendia sportowe. Teraz - biorąc pod uwagę ich dotychczasowe wysokie osiągnięcia oraz w celu stworzenia warunków do kontynuowania przez nich kariery sportowej w Elblągu - Rada Miejska podejmie decyzję o poszerzeniu zakresu pomocy stypendialnej dla sportowców. Obok istniejących już stypendiów w grach zespołowych i sporcie młodzieżowym radni będą dyskutować na temat pomocy dla wyróżniających się sportowców w dyscyplinach indywidualnych i sportowców niepełnosprawnych. Uchwałę w tej sprawie podejmą podczas sesji październikowej.
     Wiodącą rolę w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury fizycznej oraz sportu w Elblągu spełniają szkoły, instytucje i stowarzyszenia kultury fizycznej. Kluby i instytucje sportowe prowadzą zajęcia szkoleniowo-treningowe, tworzą system współzawodnictwa sportowego, organizują imprezy sportowe oraz rekreacyjne. Tworzy to ofertę skierowaną głównie do młodego pokolenia w 34 dyscyplinach sportowych. Łącznie w zajęciach wszystkich sekcji sportowych bierze udział ok. 3 tysięcy elblążan.
     Elbląskie instytucje sportowe stworzyły system współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkolaka do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Objęto ich powszechną nauką pływania, nauką jazdy na łyżwach, nauką tańca oraz szkoleniem w zakresie żeglarstwa. Dla najbardziej uzdolnionej młodzieży powstały klasy sportowe o poszerzonym zakresie wychowania fizycznego w dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna i lekkoatletyka. Dzięki tym działaniom ze strony samorządu oraz bardzo dużego zaangażowania ze strony szkoleniowców i nauczycieli wychowania fizycznego nasi młodzi sportowcy należą do najlepszych w kraju. Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso” został sklasyfikowany przez Ministerstwo Sportu za osiągnięcia w 2005 r. na trzecim miejscu w kraju wśród 1038 zarejestrowanych uczniowskich klubów sportowych, natomiast w województwie warmińsko-mazurskim zdecydowanie przewodzi w rywalizacji młodzieżowej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama