UWAGA!

Stypendia rozdane

Fundacja Elbląg przyznała stypendia w ramach programów stypendialnych „Słonik” oraz „Szansa” na rok szkolny 2007/2008. W sumie uczniom przekazano prawie 65 tys. zł.

W ramach „Słonika” komisja zdecydowała przyznać 27 stypendiów rocznych oraz 5 jednorazowych. W sumie podzielono 25.800 zł. To pieniądze pochodzące z kapitału żelaznego Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych "Słonik", ze zbiórek przeprowadzonych w Centrum Handlowym "Ogrody", dotacji udzielonej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz z wpłat z tytułu 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych.
     Komisja stypendialna przyznała także 25 stypendiów rocznych w ramach programu stypendialnego „Szansa”. Łączna pula środków przeznaczona na pomoc młodzieży wyniosła 38.700 zł. Stypendia będą przyznawane przez 10 miesięcy w wysokości: 80 zł dla uczniów gimnazjów, 130 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 200 zł dla studentów.
     Stypendia finansowane są ze środków: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Fundacji Stefana Batorego, darczyńców indywidualnych, z wpłat z tytułu 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z wpływów z kapitału żelaznego.
     Lista stypendystów „Szansy” i „Słonika” jest dostępna na stronie internetowej www.fundacja.elblag.pl oraz na tablicy informacyjnej mieszczącej się przy biurze Fundacji.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • tym razem poretel nie podal nazwisk jak zawsze zebysmy nie zobaczyli ze po raz kolejny dostali ci co zawsze czyli ci co mieli dostac
  • ja sobie wypraszam. Wypowiedź osoby powyżej jest krzywdząca. Pierwszy raz złożyłam podanie i otrzymałam stypendium. Daruj sobie takie komentarze.
  • Lista jest dostępna na stronie fundacji, jeśli kogoś interesują osoby, które otrzymały stypendia.
Reklama