UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Tomasz85- czy znasz wysokość składki zdrowotnej, jaką płacisz z tzw. własnej kieszeni ? Wynosi ona 1,5% procent naszych zarobków. Od każdego zarobionego 1000 zł płacisz 15 zł na Twoje leczenie. Ta zawrotna kwota ma wystarczyć na ewentualne leczenie w podstawowej opiece, szpitalne, specjalistyczne, rehabilitację i tanie leki. Nie da się tego wszystkiego pokryć z tak niskich składek. Obecny rząd już to wie i szykuje zmiany, będziemy płacić całe 9%. Podejrzewam, że tak, jak PO zaszkodziła reforma emerytalna (bo społeczeństwo chce krótko pracować, mieć wysoką emeryturę i dłgo ją pobierać), tak PiS straci poparcie wprowadzając pełną płatność skł. zdrowotnej, czyli nie 15 zł a 90zł od każdego tysiąca.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    18
    babunia(2021-07-13)
  • @babunia - ale bzdury piszesz każdy kto płaci składkę zdrowotną, płaci kwotę 381,81zł. nie wiem skąd te 1,5% bierzesz. Jesteś przykładem tego jak polskie społeczeństwo jest nie świadome podstawowych spraw życiowych. A to że obecny rząd chce wprowadzić wysokość składki uzależnioną od dochodu to po prostu złodziejstwo no chyba że wraz ze wzrostem składki zwiększa się ilość i jakość usług to ok.
  • @babunia - Od 2009 roku na moje leczenie wydano 1600 pln. według konta e-pacjent. Myślę, że zarabiając w tym czasie 2000-4500 pln. Ostatnie 4 lata nie schodząc poniżej 2700 pln. Netto - mam jeszcze nadywżkę, a mimo to gdy zachoruję będą chcieli bym płacił. A lekarz specjalista na NFZ za miesiąc minimum, ten sam lekarz, w tym samym budynku, na tym samym sprzęcie tylko prywatnie za 150 pln. w ciągu dwóch dni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    20
    0
    Tomasz85(2021-07-13)
Reklama