UWAGA!

Świat się dla nich zatrzymał. Pani Judyta potrzebuje pomocy

 Elbląg, Świat się dla nich zatrzymał. Pani Judyta potrzebuje pomocy
Fot. ze strony zbiórki

- Prosimy o pomoc! 18 marca 2021 roku świat się dla nas zatrzymał. Nasza Judyta, lat 30, została przyjęta na SOR w Elblągu z powodu ostrego udaru niedokrwiennego lewej półkuli mózgu – czytamy na stronie internetowej zbiórki. Pani Judyta nadal potrzebuje rehabilitacji.

- Judyta jest matką dwójki autystycznych dzieci, Antka (lat 7) i Marysi (lat 5). To właśnie Marysia uratowała mamie życie, wzywając pomoc – czytamy na stronie zrzutki. - Udar spowodował ciężki obrzęk mózgu, zatarcie kory lewej wyspy mózgowej i kory płata skroniowego.

Pani Judyta potrzebuje długotrwałej rehabilitacji neurologicznej, psychiatrycznej i logopedycznej. Póki co przechodzi rehabilitację domową, jej stan zdrowia poprawia się pod względem zaburzeń psychosomatycznych i problemów ze snem, pogarsza – pod względem stanu fizycznego.

Pieniądze zebrane dotychczas pozwoliły na wizyty lekarskie u endokrynologa, neurologa, laryngologa, hematologa, ginekologa, dermatologa, psychologa, okulisty...

- Zebrane środki pozwoliły nam m. in. na zakup niezbędnych leków oraz rozpoczęcie prywatnej długofalowej terapii neurologopedycznej w Gdańsku, która już teraz, po miesiącu, daje pierwsze efekty. Judyta wymawia coraz więcej słów oraz zaczyna pisać. Judyta uzyskała niezbędne dokumenty: orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, co pozwoliło nam na rozpoczęcie rehabilitacji ruchowej na NFZ. Stopniowo, według zaleceń lekarzy, będziemy wspomagać rehabilitację prywatnymi zabiegami fizjoterapeutycznymi – czytamy na stronie zbiórki. "Judyta powoli do nas wraca" – piszą jej bliscy. Przed nią jednak jeszcze długa droga. W przejściu tej drogi możemy pomóc dzięki zbiórce prowadzonej pod tym linkiem.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ubezpieczenie prywatne jest?
 • Masakra co w tym kraju się dzieje. Płacisz składkę zdrowotną, a gdy zachorujesz i tak musisz płacić dodatkowo. Ludzie lekarz na NFZ nie jest za darmo wy za to płacicie. A lekarze nie mają serca i zdzierają kasę ile wlezie.
 • @Tomasz85 - Pocieszę cię, nie tylko w tym kraju
 • @Tomasz85- czy znasz wysokość składki zdrowotnej, jaką płacisz z tzw. własnej kieszeni ? Wynosi ona 1,5% procent naszych zarobków. Od każdego zarobionego 1000 zł płacisz 15 zł na Twoje leczenie. Ta zawrotna kwota ma wystarczyć na ewentualne leczenie w podstawowej opiece, szpitalne, specjalistyczne, rehabilitację i tanie leki. Nie da się tego wszystkiego pokryć z tak niskich składek. Obecny rząd już to wie i szykuje zmiany, będziemy płacić całe 9%. Podejrzewam, że tak, jak PO zaszkodziła reforma emerytalna (bo społeczeństwo chce krótko pracować, mieć wysoką emeryturę i dłgo ją pobierać), tak PiS straci poparcie wprowadzając pełną płatność skł. zdrowotnej, czyli nie 15 zł a 90zł od każdego tysiąca.
 • @babunia - ale bzdury piszesz każdy kto płaci składkę zdrowotną, płaci kwotę 381,81zł. nie wiem skąd te 1,5% bierzesz. Jesteś przykładem tego jak polskie społeczeństwo jest nie świadome podstawowych spraw życiowych. A to że obecny rząd chce wprowadzić wysokość składki uzależnioną od dochodu to po prostu złodziejstwo no chyba że wraz ze wzrostem składki zwiększa się ilość i jakość usług to ok.
 • Nawet jak bedzie 50% to i tak bedzie sie trzeba leczyc prywatnie. .. bo na onkologii (Elblaskiej zwlaszcza)kaza ci sie modlic. .. P. S. Jezeli nie daj Boze ktos z Was zachoruje na raka, nigdy ale to nigdy nie leczcie sie w Elblagu. Polecam iwszystko tylko nie to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Emblombska prawda(2021-07-13)
 • @babunia - Od 2009 roku na moje leczenie wydano 1600 pln. według konta e-pacjent. Myślę, że zarabiając w tym czasie 2000-4500 pln. Ostatnie 4 lata nie schodząc poniżej 2700 pln. Netto - mam jeszcze nadywżkę, a mimo to gdy zachoruję będą chcieli bym płacił. A lekarz specjalista na NFZ za miesiąc minimum, ten sam lekarz, w tym samym budynku, na tym samym sprzęcie tylko prywatnie za 150 pln. w ciągu dwóch dni.
 • Polska służba zdrowia jest katastrofalna NFZ buduje nowe obiekty a na leczenie chorych brak kasy
 • Przecież nie wszyscy chorują, młodzi nie chodzą do lekarzy i oni składają się na leczenie tych chorych.
 • Niedawno była informacja że na Królewieckiej właśnie zamknięto oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. Przy udarach liczy się każda minuta, a teraz będą wozić chorego po szpitalach w innych miastach. Skandal!
 • @ Luc-jesteś przykładem niedoinformowanego pacjenta i obywatela. Składka zdrowotna wynosi 9%. Idąc dalej podanym przykładem, z poborów/emerytury potrąca się 90 zł z każdego tysiąca, ale 75 zł zwraca, jako odliczenie od podatku. Przecież w rozliczeniu rocznym nie płacimy 18% podatku, jest on pomniejszony właśnie o 7,5% zapłaconej przez nas składki zdrowotnej.
 • @luuc jeśli jesteś na samozatrudnieniu t płacisz stałą składkę zdrowotną, której część jest też odliczana od podatku.
Reklama