UWAGA!

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Jak co roku Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzimy, oferując pracę naszego ośrodka społeczności Elbląga - mówi Barbara Cylkowska, diabetolog, dyrektor Elbląskiego Centrum Diabetologii. Centrum zaprasza na badania w sobotę 18 listopada.

- Tego dnia oferujemy wszystkim elblążanom bezpłatne profilaktyczne badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Chorym na cukrzycę umożliwiamy badanie hemoglobiny glikowanej - dodaje Barbara Cylkowska.
     Akcje profilaktycznego badania cukrzycy organizowane są przez Centrum corocznie od sześciu lat. Co roku zgłasza się około 200 osób. Każdego roku w ramach tych akcji udaje się wykryć przypadki cukrzycy u osób dotychczas zdrowych.
     Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) cukrzycą dotkniętych jest ponad 170 milionów ludzi na całym świecie. W Polsce chorych jest ok. 2 mln ludzi. W Elblągu pod opieką Elbląskiego Centrum Diabetologii pozostaje ok. 5000 osób.
     - Cukrzyca typu 2, na którą choruje około 80 proc. naszych pacjentów, to choroba przez wiele lat nie dająca zupełnie żadnych dolegliwości - mówi Barbara Cylkowska. - Właśnie dlatego organizujemy co roku akcję badania cukru we krwi, aby dać szansę każdemu mieszkańcowi Elbląga sprawdzić sobie poziom cukru. Profilaktyczne badanie cukru we krwi powinno się wykonać przynajmniej raz w roku.
     Elbląskie Centrum Diabetologii (mieści się w budynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, gabinet 1033) zaprasza na badania w sobotę 18 listopada w godz. 9-14. Poza zrobieniem sobie badań będzie też możliwość oceny wyników przez specjalistę diabetologa i nakreślenia planu dalszego postępowania w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama