UWAGA!

Światowy dzień walki z rakiem

We wtorek (4 lutego) w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka" ponad 3 tysiące młodych zaangażuje się w działania na rzecz podnoszenia wiedzy o chłonniakach. W akcji kolejny raz biorą udział uczniowie II LO.

Dzień ten ustanowiono na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 r. w Paryżu. Na spotkaniu przyjęto Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych. Od 2005 roku Dzień Walki z Rakiem jest organizowany pod egidą Międzynarodowej Unii do Walki z Rakiem.
      
       Filmik II LO
      
W ramach obchodów Dnia Hakowicza młodzi ludzie na terenie całego kraju będą organizować happeningi, koncerty, marsze oraz wydarzenia zachęcające do badań profilaktycznych. Młodzież z II LO rozwiesiła już plakaty informujące o akcji i przygotowała film dotyczący kampanii antynowotworowej, który zachęca do przeprowadzania badań profilaktycznych. Można go obejrzeć tutaj.
      
       Porady telefoniczne
      
Badania profilaktyczne można zrobić w elbląskich placówkach. Jednak, kiedy dowiemy się o tym, że jesteśmy chorzy, pojawiają się lęki, wątpliwości, problemy z kolejkami na zabiegi itd. Dlatego warto skorzystać z pomocy, którą oferuje Polska Unia Onkologii. Organizacja prowadzi pod numerem 0 800 493 494 bezpłatną infolinię dla osób chorych na raka oraz ich bliskich. Najlepsi specjaliści w kraju dyżurują pod tym numerem telefonu od poniedziałku do czwartku w godzinach: 16-22.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama