UWAGA!

Szalone i Karolina Nowotczyńska u prezydenta

 
Elbląg, Szalone i Karolina Nowotczyńska u prezydenta
fot. nadesłana

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się w piątek (4 listopada) z elbląską skrzypaczką Karoliną Nowotczyńską oraz zespołem Szalone z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, prowadzonym przez Katarzynę Panicz.

- Chciałbym Wam serdecznie pogratulować sukcesów, które odnieśliście w ostatnim czasie zarówno w kraju, jak i na arenach światowych. Jestem bardzo dumny, że mamy w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież. Z pewnością możecie liczyć na moje wsparcie – podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.
       Koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Karolina Nowotczyńska została laureatką tegorocznego 17. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Osace. Zdobyła tam pierwszą nagrodę w kategorii skrzypiec i nagrodę specjalną Ministra Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii. Karolina otrzymała także stypendium Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej ISA w Wiedniu. Elblążanka wygrała z bardzo dużą konkurencją. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny co roku gromadzi setki uzdolnionych muzyków z całego świata. W Osace podczas przesłuchań przed międzynarodowym jury wystąpiło ponad tysiąc artystów z różnych kontynentów
       - Bardzo dziękuję za to wsparcie. Dzięki niemu mogłam uczestniczyć w tym konkursie i spełniać swoje marzenia. Jestem bardzo szczęśliwa – mówiła Karolina Nowotczyńska.
      
       Zespół Szalone natomiast wyśpiewał drugie miejsce podczas międzynarodowego festiwalu "Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo w Wenecji, w którym wystartowało aż 530 uczestników z 13 krajów Europy. To kolejny sukces młodych elblążanek, które przygotowuje Katarzyna Panicz. W czerwcu Szalone piosenką "Nie zadzieraj nosa" wywalczyły Grand Prix 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
       - Ten zespół to dla nas wielka radość. My oprócz tego, że bardzo lubimy śpiewać, uwielbiamy też spędzać ze sobą czas, jesteśmy bardzo zżyte. To daje efekt w postaci naszych sukcesów – podkreślały podczas spotkania wokalistyki Szalonych.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gratuluję Kasiu!
 • A ja gratuluję wszystkim zdolnym dziewczynom. ! I cieszę się, że prezydent to docenia. Tylko co tam robi Jocz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  brawobis(2016-11-08)
 • Miło widzieć i słyszeć młodych utalentowanych i radosnych ludzi. Gratuluje tego co już oraz życzę spełnienia marzeń. Tych dużych i tych mniejszych. Fajnie iż mamy takie dziewczyny w Elblągu. Pozdrawiam wszystkich i do następnych udanych spotkań z piosenką, muzyką. .. .. no i słuchaczami elbląskimi.
 • To dopiero sukcesy w skali światowej i w skali kraju. .. .a wpisy większej części na Portelu to, ,piłka kopana, ,i utyskiwanie na życie, oblewanie innych. .. .proszę się nie zrażać. .. mamy takie, ,społeczeństwo, ,. .. wychowywane prze coraz lepsza zmianę na gorsze. .. .. i tym bardziej należy się większy szacunek dla ciężkiej pracy.
Reklama