UWAGA!

Szkolenia EFS

Dla tych wszystkich, którzy chcą aktywnie korzystać z unijnych funduszy strukturalnych przeznaczonych na lata 2007-2013, Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzony przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych przygotował dwa szkolenia dotyczące tworzenia projektów oraz zarządzania projektem. Szkolenia są nieodpłatne.

Już wkrótce będziemy mogli korzystać ze środków pomocowych Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucja Zarządzająca, czyli Ministerstwo Rozwoju Regionalnego obecnie przygotowuje dokumenty stanowiące podstawę do korzystania z funduszy strukturalnych w latach 2007-2013 według wytycznych Komisji Europejskiej.
     W Elblągu jesienią zaczną się szkolenia ułatwiające korzystanie z EFS. Szkolenie z zarządzania projektem pt. „Realizacja projektu, czyli podpisaliśmy umowę i co dalej..?” poprowadzi Elżbieta Kamińska - kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu. Podstawowym założeniem szkolenia będzie przekazanie wiedzy na temat obowiązujących zasad zarządzania projektem od momentu podpisania umowy o dofinansowanie, a także zapoznanie uczestników z ogólną wiedzą, wskazanie najważniejszych elementów i obowiązujących procedur realizacji i rozliczania projektów. Szkolenie prowadzone będzie w terminach: 4 października oraz 7-8 listopada tego roku.
     Szkolenie na temat tworzenia projektów i pisania wniosków grantowych z zakresu rozwoju zasobów ludzkich poprowadzi Arkadiusz Jachimowicz - akredytowany trener Krajowego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. Podstawowym założeniem szkolenia będzie podniesienie umiejętności uczestników z zakresu tworzenia projektów dotyczących rozwoju zasobów ludzkich. Uczestnikom przekazana zostanie wiedza ogólna z zakresu tworzenia projektów miękkich z zastosowaniem elementów metody PCM (Project Cycle Management - zarządzanie cyklem projektu) w zakresie analizowania i programowania. Przekazane zostaną informacje w zakresie analizy i opisu problemu, określeniu celów ogólnych i szczegółowych, efektów twardych i miękkich oraz sposobu ich pomiaru, metod realizacji projektu i zadań, harmonogramu realizacji zadań, budżetowania projektu oraz przełożenia projektu na wniosek aplikacyjny. Szkolenie prowadzone będzie w dwóch terminach: 29 i 30 października.
     Dla ułatwienia dostępu do informacji o możliwościach wykorzystania środków z EFS oraz pomocy w pisaniu i realizacji projektów, ale także w opracowaniu ich tak, by odpowiadał na lokalne potrzeby, Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza także do korzystania z usług swoich doradców. Konsultacje te pomogą trafniej określić potrzeby projektu i wesprą starania o ich spełnienie. Pomoc doradców Regionalnego Ośrodka EFS jest również nieodpłatna.
     Wszystkie zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w Elblągu. Osoby zainteresowane proszone są o jak najszybsze składanie formularzy zgłoszeniowych w formie elektronicznej na adres e-mail: szkolenia_elblag@roefs.pl na nr. faxu: 055 236 27 16 lub osobiście w siedzibie ESWIP.
     Formularze zgłoszeniowe i więcej informacji o organizowanych przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu szkoleniach - na stronie internetowej ośrodka http://www.elblag.roefs.pl.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama