UWAGA!

Taniec, choć nie tylko

Stowarzyszenie „Jantar” od kilku lat zajmuje się nie tylko tańcem, ale także realizacją projektów artystycznych z różnych dziedzin. Propaguje zdrowy tryb życia, uczy, jak zapobiegać nadwadze u dzieci.

- W ostatnim czasie pozyskaliśmy środki finansowe na organizację dwóch programów nauki tańca z Ministerstwa Sportu - mówi wiceprezes stowarzyszenia Magdalena Czarnocka. - Jeden skierowany jest do uczniów klas IV-VI, a drugi do studentów.
     Mowa o programie pt. „Żyj zdrowo”, którego celem jest propagowanie zdrowego i racjonalnego żywienia, kształtowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu i zapobieganie nadwadze wśród dzieci, oraz o projekcie „Towarzyska umiejętność - taniec”, w którym udział weźmie około 400 młodych ludzi.
     - Zgłosiło się bardzo dużo studentów, utworzyliśmy 22 grupy taneczne i mamy nadzieję, że zajęcia pozwolą im na zdobycie tej towarzyskiej umiejętności - mówi prezes Jantara Antoni Czyżyk. - Zanotowaliśmy też większe niż zwykle zainteresowanie
     zgrupowaniami wypoczynkowymi połączonymi z treningami tanecznymi; w tym roku uczestniczyć w nich będzie około 300 dzieci.
     Obozy sportowo-rekreacyjne zaplanowane są w lipcu i sierpniu.
     - Dwutygodniowy wyjazd do Iławy, jaki odbędzie się od 14 do 24 lipca, organizowany jest przez stowarzyszenie z myślą o elbląskich dzieciach i młodzieży, które niedawno, na organizowanych przez nas kursach, zaczęły przygodę z tańcem - wyjaśnia Monika Strzelczyk ze stowarzyszenia. - Dzięki temu skupimy grupę dzieci, które posiadają wspólne zainteresowania i doprowadzimy do konfrontacji utytułowanych tancerzy z tancerzami początkującymi. W sierpniu natomiast trenować będą właśnie doświadczeni tancerze.
     Jak dodaje Antoni Czyżyk, jest także specjalna propozycja dla osób chcących dopiero nauczyć się tańczyć. Od 25 lipca do 2 sierpnia zorganizowany zostanie w Iławie obóz dla tych, którzy chcą spędzić wakacje z tańcem. To propozycja dla wszystkich - starszych i młodszych. Koszt udziału - 500 zł za 10 dni. Szczegółowe informacje uzyskać można w Centrum Tańca „Promyk” - tel. 055 611 01 30.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama